Rozhledna Kuníček

Pokud bychom měli shrnout ideální parametry rozhledny do jediného slova, pak by to byl Kuníček. Stavba, která vznikla jako vysílací věž tří mobilních operátorů, je velmi vkusně zasazena do okolní krajiny a díky netradičnímu architektonickému návrhu i velmi dobře rozpoznatelná.

Spodní železobetonový válec je obezděn kamennou přizdívkou z lomového kamene. Zde také máte ve výšce 9,6 metrů první vyhlídkovou plošinu. Výhled je pěkný, nicméně pokud nemáte strach z výšek, vystoupejte po průhledných schodech (jdete po roštu) vinoucích se kolem ocelové konstrukce až do druhé vyhlídkové plošiny v mnohem zajímavější výšce 36,6 metru. Naskytne se vám krásný pohled na Českou Sibiř (poznáte podle televizního vysílače Mezivrata), Šumavu i Brdy.

Celková výška stavby je 60,02 metru, přičemž horní část obsazují technologie operátorů. Pokud budete mít smůlu a rozhlednu spatříte uzavřenou, nemusíte zoufat, oko potěšíte i z paty věže.

Dopravní dostupnost

Nejsnazší je to autem z Petrovic do obce Kuníček, kde hned za značkou označující začátek vesnice odbočíte podle šipek doleva a dorazíte k malému přírodnímu parkovišti. Odtud je to pak méně než deset minut pěšky do lehkého kopce.

Otevírací doba

Květen- 18.červen So-Ne 10-12, 13-19

20.červen – 17.září Út-Ne 10-12, 13-19

18.září – 29.říjen So-Ne 10-12, 13-18

Jednotné vstupné je 10 Kč.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu