REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 31.5. a svátek má Kamila

Stezka korunami stromů Lipno osvětlena!

Stezka korunami stromů

První česká stezka podobného druhu vyrostla na vrcholu Kramolína za pouhé dva měsíce. Dřevěná konstrukce je dlouhá 675 metrů a je citlivě zasazena do smíšeného šumavskéholesa.
Za maximálního stoupání 2 – 6 % se návštěvníci dostanou až do 24 metrové výšky. Dobrodružnou a přesto bezpečnou cestu po lávce zajišťuje konstrukce z masivního dřeva a 75 dřevěných podpěrných sloupů. Dřevěné zábradlí a transparentní postranní síť jsou zárukou dokonalé bezpečnosti a zároveň výhledu. Stezka korunami stromů Lipno je zakončena 40 metrů vysokou vyhlídkovou věží. Návštěvníkům se naskytne výhled na vrcholky Alp, téměř celé Lipno a nádherné okolí Šumavy. Součástí projektu je nejdelší suchý tobogan v ČR, který měří 52 metrů.

Více informací o Stezce korunami stromů Lipno najdete na www.stezkakorunamistromu.cz

Nedávno otevřená Stezka korunami stromů Lipno má další novinku – prodlouženou otevírací dobu o sobotách až do půlnoci a za tímto účelem nové netradiční osvětlení.
Návštěvníci si mohou vychutnat romantickou scenérii západu slunce nad Lipnem nebo noční procházku. Speciální osvětlení dokáže měnit barvy a dotvářet již tak velmi emotivní atmosféru. Noční prohlídku, jejíž součástí bude pravidelně živý hudební doprovod, lze poprvé absolvovat tuto sobotu 18. srpna 2012.

 „Noční prohlídky jsou jedním z dalších zpestření, které pro návštěvníky chystáme,“ říká Filip Pekárek, ředitel společnosti Stezka korunami stromů Lipno. „Zbývající prázdninové soboty budeme mít otevřeno až do půlnoci a návštěvníci budou mít možnost okusit atmosféru noční prohlídky nebo si vychutnat západ slunce. Stezka bude osvětlena speciálními RGB lampami, které dokáží měnit světelné spektrum a budou tak dotvářet jedinečnou atmosféru.“ Na každou sobotu bude také na stezce připraven živý hudební doprovod. „Hudební žánr schválně neprozradím, bude to vždy takové malé překvapení pro návštěvníky,“ upřesňuje Pekárek a dodává, že se budou snažit vždy o jiný.

Prodloužení otevírací sobotní doba: 9:30 – 24 hodin
Platí do konce letních prázdnin.

V provozu bude i lanová dráha na Kramolín (též osvětlena) nebo speciální autobusová linka.
Stezku je možné navštívit každý den. Přesnou otevírací dobu v závislosti na roční době lze nalézt na webových stránkách www.stezkakorunamistromu.cz.

Interneotvé stránky: http://www.stezkakorunamistromu.cz/

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA