REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku.

Ukážeme vám, v čem je příroda Krkonoš jedinečná. Společně s námi poznáte zdejší krásné lesy doslova od kořenů až po jejich koruny. Stanete se součástí lesního života a poznáte řadu živočichů i rostlin, které nenajdete nikde jinde.

Trasa o délce více jak 1500 m vás provede druhově pestrým lesem, čekají vás četná překvapení a poučení.

REKLAMA

Zcela vás uchvátí výhled ze 45 metrů vysoké věže, díky kterému budete mít nadosah ruky lesní mohykány, z nichž některé jsou staré přes 150 let. Zavítáte i do unikátního naučného centra, které se nachází v podzemí dřevěné rozhledny a představuje spletitý kořenový systém stromů.

Pokud dáváte přednost samostudiu, jistě využijete velké množství infotabulek, které můžete nerušeně studovat na třech zastaveních, nacházejících se na horizontálním chodníku.

Potěšíme vás výtečným občerstvením, vycházejícím ze specifik místní kuchyně. Myslíme na řidiče, seniory, nejmenší návštěvníky Krkonoš i školky a školy. Pro skupiny se nabízí i možnost průvodce – pracovníka Krkonošského národního parku.

Bezbariérový přístup

Areál Stezky korunami stromů je plně bezbariérový. Přímo z parkoviště Hoffmanovy Boudy je vybudována bezbariérová cesta až ke vstupu na Stezku. Stezka je v celé své délce bezbariérová a je přizpůsobena jízdě jak s kočárky, tak pro vozíčkáře, maximální stoupání je 2-6%. Po stranách stezky jsou průhledné sítě, aby byla zajištěna dokonalá viditelnost jak pro vozíčkáře, tak pro malé děti.

Otevírací doba

Leden – Únor 9:30 – 16:00 hod.
Březen 9:30 – 17:00 hod.
Duben – Květen 9:30 – 18:00 hod.
Červen – Září 9:30 – 19:00 hod.
Říjen 9:30 – 17:00 hod.
Listopad – Prosinec 9:30 – 16:00 hod.

REKLAMA

Otevřeno každý den, vyjma 24. prosince.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA