REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Státní zámek Opočno

26. 2. 2015

Státní zámek Opočno

Renesanční zámek stavěl český šlechtický rod Trčků z Lípy v průběhu druhé poloviny 16. stol. Barokní úpravy na počátku 18.stol. ovlivnily vzhled i funkci areálu upraveného v duchu evropského aristokratického prostředí. V zámku, obklopeném přírodně krajinářským parkem, jsou dochovány historické interiéry s bohatými sbírkami obrazů a zbraní.

Tip pro rodiny s dětmi: Kromě možné prohlídky zámku, kulturních akcí apod. také zveme návštěvníky do přírodně krajinářského parku se soustavou jezírek, rybníků a romantických staveb.

Natáčené filmy (výběr): Jarní vody (1967), F. L. Věk (1970), Babička (1971), Smrt talentovaného ševce (1982), O podezíravém králi (1989), Hieronymus Bosch, malíř zneklidňující krásy (1996), From Hell (2001)

REKLAMA

Prohlídkové okruhy:

1. okruh – HISTORICKÉ INTERIÉRY A ZBROJNICE – africké a indiánské sbírky, historické interiéry, obrazárny, knihovna + orientální zbrojnice, lovecký sál, zbrojnice – asi 75 min.

Rozšíření 1. okruhu o:  APARTMÁ KINSKÝCH – dva pokoje instalované podle starých seznamů mobiliáře v duchu 1. pol. 19. století s unikátním oboustranným obrazem G. B. Chiariho – asi 15 min. (Pouze jako rozšíření 1. okruhu po předchozí dohodě v pokladně zámku nebo při rezervaci).

2. okruh  – HISTORICKÉ INTERIÉRY – africké a indiánské sbírky, historické interiéry, obrazárny, knihovna – asi 50 minut

Informace pro hendikepované ZDE

Možnost focení, natáčení v objektu:

Focení: 100,-Kč
Filmování: 200,-Kč
Pouze bez blesku a stativu. Materiály získané fotografováním či filmování smí být použity výhradně k osobní potřebě, nesmí být použity ke komerčním účelům v tisku, elektronických médiích ani jinak šířeny.

V objektu prodejna suvenýrů.

Dopravní spojení:

Informace o parkování automobilů a zájezdových autobusů ZDE
Vlak: Přístup ze dvou směrů – od Týniště nad Orlicí (Hradec Králové, Choceň, Letohrad) a od Náchoda. Železniční stanice je od zámku vzdálena cca 3km. Autobusová doprava mezi nádražím a městem je velice omezená.
Linkové autobusy: zastávka na Kupkově náměstí, Opočno, cca 200 m od zámku.

Svatby:

Svatební obřad je možné uskutečnit v renesančním prostoru tabulnice, případně v parku před letohrádkem, na druhém arkádovém nádvoří zámku, za nepříznivého počasí pod arkádami. (Jedná se pouze o pronájem místa, další služby správa zámku neposkytuje.)
Ceny (včetně DPH): tabulnice: 5000,-Kč, park a nádvoří: 4000,-Kč
Bližší  informace na  tel: + 420 494 668 216, nebo na webu.

Doprovodný kulturní program zámku ZDE

Státní zámek Opočno

adresa: Státní zámek Opočno, Trčkovo náměstí 1, 517 73 Opočno

telefon: +494 668 216
e-mail: [email protected]
majitel: ČR
správce: NPÚ, ÚPS na Sychrově
www.zamek-opocno.cz

Foto: Archiv NPÚ ÚPS na Sychrově

Interneotvé stránky: http://www.zamek-opocno.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA