REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 3.6. a svátek má Tamara

Spousta zábavy na okraji Brna

Brněnská ZOO v současné době chová okolo 3 000 zvířat, 400 druhů v poklidném prostředí Mniší hory nedaleko brněnské přehrady. Přehrada je oblíbeným místem rekreace místních obyvatel a dalších návštěvníků. Na skalnatém ostrohu nad brněnskou přehradou naleznete státní hrad Veveří, který je od roku 1964 chráněn jako kulturní památka.

Zoo Brno a stanice zájmových činností

Nabízí svým návštěvníkům přes 65 let prostor pro aktivní odpočinek, má otevřeno po celý rok.  V expozici Tygří skály naleznete výběh, který obývají tygři sumaterští. Další expozice brněnské ZOO je vyhrazena medvědům kamčatským. Nejcennějším a nejlákavějším exponátem obývající jeden z nejstarších výběhů v dolní části ZOO jsou lední medvědi. Expozice klokanů vyplňuje stráň pod Exotáriem (bývalý pavilon exotického ptactva) a prostor podél hlavní komunikace spojující dolní a horní část zahrady, po které jezdí zoovláček. Oblíbená je Dětská zoo, která nabízí přímý kontakt dětí se zvířaty, najdete v ní krom zvířat také aktivní zábavu pro děti na houpačkách, skluzavkách a prolézačkách. V pavilonu Tropické království najdete želvy obrovské, kočky pouštní a také vzácného ještěra, varana komodského. 

Brněnská přehrada neboli Prýgl

Brněnská přehrada, dříve také Kníničská přehrada, je největší vodní dílo na řece Svratce. Vznikla vystavěním hráze na 56. říčním kilometru Svratky a zatopením údolí s obcí Kníničky. Přehrada dříve sloužila jako zásobárna vody pro Brno, k rekreaci, a také jako zdroj elektrické energie. Většina plochy přehrady je součástí přírodního parku Podkomorské lesy. Po obou stranách je lemována rozsáhlými lesy. Přehrada poskytuje příležitost nejenom ke koupání a vodním sportům, ale také k turistice a cykloturistice, v zimě je využívána k bruslení.

REKLAMA

Státní hrad Veveří

Je jeden z nejrozsáhlejších a nejstarších hradních areálů v České republice, vznikal postupně. Původně jako malý lovecký hrádek, či pouze dvorec moravských markrabat. V listinné podobě je poprvé zmiňován v roce 1213. Veveří jako kamenný hrad vzniká pravděpodobně až před polovinou 13. století. Výrazněji byl hrad rozšířen v druhé polovině 14. století za vlády moravského markraběte Jana Jindřicha, který byl mladším bratrem císaře Karla IV. Stranou od hradu, při příjezdové cestě k západní vstupní bráně se nalézá kaple Matky Boží z konce 12. století.

Zdroj a více informací najdete na: www.zoobrno.cz, www.hrad-veveri.cz, cs.wikipedia.org

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA