REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 22.9. a svátek má Darina

Sněžka

Sněžka (pol. Śnieżka, něm. Schneekoppe) je se svými 1602 m n. m. nejvyšší horou Malé Úpy, Krkonoš i celé České republiky.

Pokud si chcete udělat jednodenní túru na Sněžku, nejrychlejší a nejpohodlnější způsob je vyjet nahoru lanovkou z Pece pod Sněžkou. Ale zdolat Sněžku po svých je určitě daleko lepší pocit…

Jak je nyní na Sněžce? Podívejte se ZDE

Jen skuteční znalci ví, že nejhezčí cesta na Sněžku je právě z Malé Úpy. A můžete se dokonce vydat minimálně dokonce 5 cestami.

REKLAMA

 1. po červené: standardní cesta a první volba všech turistů
 2. po žluté: asfaltová silnička bez aut, nejdříve se jde po vrstevnici, od mostku je již větší stoupání, vhodné pro kočárky. Funguje také jako cyklostezka.
 3. po modré: pro fajnšmekry: z hranice vede modrá hřebenovka přes tisícovky Čelo, Tabuli, Soví sedlo
 4. z Jelenky traverzem: vyberete si jednu z cest 1-3 a u Jelenky odbočíte doleva na zelený traverz, který vás povede úbočím Sněžky s nádhernými výhledy do cca poloviny cesty mezi Růžohovou horou a Sněžkou. Tuto cestu je možné mít také jako zpáteční.
 5. přes Růžohorky: Spálený Mlýn – Pěnkavčí cesta – Růžohorky – Sněžka
 6. přes Karpacz: z Karpacze vedou na Obří sedlo vedou tři varianty tras: údolím říčky Plasawa po modré značce, údolím říčky Lomnica po žluté značce a údolím Zlatého potoka po černé značce. Všechny tři se spojují na Obřím sedle. Cesta podél Zlatého potoka je v zimě ohrožována obrovskými lavinami z kotle Bialy Jar nad ní. Kromě toho můžete vyjet na Sněžku lanovkou.

První 3 cesty se potkávají na chatě Jelenka, z níž se prudkým výšvihem dostanete na Svorovou horu a po krásné hřebenové túře zanedlouho dorazíte na Sněžku.

Případně dojet do Pece, vyvézt se nahoru na Sněžku lanovkou a dojít zpět na Pomezní Boudy.

Lanovka z Pece

Lanovka na Sněžku z Pece pod Sněžkou bývala nejstarší lanovou dráhou svého druhu v Evropě, byla uvedena do provozu v roce 1949. Nyní už na vrchol Sněžky jezdí nové kabinky. Během víkendů, zejména za pěkného počasí, očekávejte dlouhé fronty. Alternativou je právě cesta č. 4: vyjít pěšky na mezistanici Růžová hora a odtud dojet na Sněžku. Ušetříte peníze a čas stáním v několikahodinové frontě.

Aktuální informace o provozu: www.lanovkasnezka.cz

 • Ve výjimečných případech (silný vítr, velká námraza) lanovka nefunguje, ale lze to dobře zjistit na internetu.
 • Provoz lanové dráhy – denně od 8:00 – 18:00 (od května do konce září až do 19 hodin)
 • Podmínky pro větší skupiny: seznam účastníků, hromadná úhrada jízdného, přeprava pouze celých skupin.
 • Kola se nepřepravují
 • Přeprava psů (vodítko a košík)

Ceník najdete ZDE

Lanovkou z Karpacze

Z Pomezních Bud sejdete Tabáčnou (Pašeráckou) cestou (nyní cestou Bronka Czecha) sejdete do Karpacze, kde si sednete na prehistorickou jednosedačku na vrchol Kopa, ze kterého dojdete na vrchol Sněžky. A pak zpět po červené na Pomezní Boudy.

Interneotvé stránky: http://www.malaupa.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA