REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Smržovská Vyhlídka tzv. Finkstein a kamenný viadukt

28. 7. 2008

Cesta k Vyhlídce

Buď od  penzionu U Vozdeckých v Záhoří u Smržovky a cca 300 m naproti tomuto penzionu nahoře ve stráni v lese se nachází Finkstein nebo-li Smržovská Vyhlídka. Jdete kolem lyžařského vleku. Nebo zvolit variantu z různých průvodců a  vystoupat po červené značce do kopce cca 15 minut od Smržovského nádraží (tuto cestu ale neznám, my zvolili tu od penzionu).K tomuto místu se váže nejedna pověra, což se lze dočíst na info tabuli,takže nebudu prozrazovat, ať se máte na co těšit. Ráda bych upozornila, že je zde zábradlí, ale takové chatrnější, takže pro rodiny s mrňavými dětmi, které se těžko uhlídají nedoporučuji, ale pokud máte krosničku na nošení děťátka, tak ideální výlet.

Když už se budete vracet směrem k vlakovému nádraží, stojí za to navštívit v centru Smržovky třeba soukromé muzeum přírodovědy, které sídlí společně s infocentrem v budově radnice. Bohužel muzeum se nám nepodařilo navštívit, neboť při procházce ke kamennému viaduktu, nám syn usnul a v pondělí je zavírací den, jinak otevřeno je od 9 do 16h.

Cesta k viaduktu

Cesta k viaduktu vedla z centra, muzeum bylo po levé straně, pak potraviny a dál až směrem k sídlišti,procházeli jsme kolem pěkně upravených domků. Kamenný viadukt je zajímavou technickou památkou, byl postaven v r. 1894, dlouhý je 123,5 m a vysoký je 23,25 m, má devět oblouků a je plně funkční. Zrovna jej renovovali, tak byl obestavěný lešením. 

REKLAMA

 

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA