REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Slovensko – Sleva na Kežmarok

Sleva na Kežmarok

Východně od Vysokých Tater leží Kežmarok. Je to město plné historických památek v čele s Kežmarským hradem z 15. století. Kromě historie čeká návštěvníky v Kežmaroku hlavně klid a pohoda v termálních pramenech.

Historie

Samotné město bylo osídleno již ve 12. století. Jeho počátky jsou dodnes velmi záhadné. Historici se nemohou shodnou ani na významu městského znaku. Podle některých vychází ze znaku uherského, podle jiných symbolizuje původní česko-německé osady, ze kterých město vzniklo.

REKLAMA

Místní vám ale poví, že starý Kežmarok byl na Starém trhu. Tato ulice je stará přes 700 let a původně byla skutečně jádrem města.

Památky

Dnes Kežmarok obývá zhruba 17 tisíc obyvatel a historické centrum je již 70 let památkovou rezervací. Kromě historického hradu stojí v tomto poklidném historickém městečku také několik nádherných kostelů.

Především si nenechte ujít starý dřevěný evangelický kostel starý dobrých tři sta let. Od roku 2008 patří na seznam památek UNESCO. Stejně impozantní je ale i novější evangelický kostel z druhé poloviny 19. století.

Koupání

Velkým turistickým lákadlem je také termální koupaliště Vrbov. V deseti bazénech je voda s teplotou až 38 stupňů celsia. Výhodou termálních koupališť je to, že jsou otevřená po celý rok, zima nezima.

Kromě památek si tak užijete v Kežmaroku také blahodárné účinky termální minerální vody na pohybové a nervové ústrojí. Voda je dobrá i pro dýchací a srdeční systém.

Vyplatí se

Jestli je pro vás východ Slovenska příliš vzdálený, nebojte se toho, že budou zdejší hotely a penziony příliš drahé. Tedy, samozřejmě, že zde najdete luxusní ubytování, jenomže za slušné ceny.

Když se rozhodnete vyrazit směr východ Slovenska do termálního historického Kežmaroku, začněte sledovat nabídky slevových portálů. Začaly se mezi nimi objevovat nabídky extrémně výhodné inzeráty nabízející ubytování kolem celých Tater. Sleva je většinou větší, než 50%.

S výhodami jako ubytování dětí zdarma a hromadné slevy dovolená v podhůří Tater dostává punc kvality služeb, na kterou jsme zvyklí spíše z alpských hotelů.

Interneotvé stránky: http://www.slevomat.cz/cestovani

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA