REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Slezskoostravský hrad je jedním z nejvyhledávanějších ostravských turistických cílů

Jeho návštěvu při toulkách Ostravou rozhodně nesmíte vynechat. O kousek dál narazíte na Dům umění, který je zajímavým cílem nejen pro milovníky umění a architektury. Tato funkcionalistická budova se v současnosti řadí mezi skvosty ostravské moderní architektury. Nedaleké Železniční muzeum moravskoslezské je určeno zájemcům ze všech věkových kategorií a výstavu ocení převážně fanoušci vlaků a historie.

Slezkoostravský hrad

Kamennou tvrz z 13. století naleznete nedaleko od samého centra města. Areál je pečlivě udržovaný, přímo vybízí k procházce po nádvoří, hradní pevnosti a do věže. Ve vnitřních prostorech si můžete prohlédnout expozice o historii hradu, města a celého regionu. Na hradě to pěkně žije, konají se zde různorodé kulturní a společenské akce. Z těch známých jsou to například Majáles, Festival v ulicích, Letní shakespearovské slavnosti nebo Jazz Open. Dále se zde konají různé jarmarky, přijďte si užít příjemnou atmosféru.

Galerie výtvarného umění v Ostravě – Dům umění

Dům umění z roku 1926 najdete rovněž poblíž centra města. Galerie se zde nachází už od jejího počátku. Sbírky v galerii v současné době čítají přes 20 000 děl. Samotná budova Domu umění je zajímavá, jeho červené cihlové stěny zrcadlí architekturu místních hornických kolonií. Díky svému puristickému vzhledu a velkým plochám cihlových stěn je Dům umění výrazný a lehce zapamatovatelný. Architekti této funkcionalistické budovy byli žáky slavných architektů Jana Kotěry a Josefa Gočára.

REKLAMA

Železniční muzeum moravskoslezské

Výpravní budova z 19. století na nádraží Ostrava-Střed je sídlem regionálního železničního muzea. Naleznete zde spoustu exponátů napříč různými profesemi spojenými se železniční dopravou. Můžete zde spatřit historické uniformy železničářů, prvorepublikovou dopravní kancelář a dokumenty z dob Rakousko-Uherska. Dále zde uchovávají přístroje a zařízení používané železničními zaměstnanci v minulosti. Na trenažéru si zde můžete zahrát na strojvedoucího a vyzkoušet si tak řízení vlaku na některé z tratí Moravskoslezského kraje. Ve venkovní expozici zase spatříte parní lokomotivu z roku 1883. Můžete se těšit na modely vláčků a modelovou železnici, která má tři samostatné okruhy.

Zdroj a více informací naleznete na: www.ostravainfo.cz, www.dolnivitkovice.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA