REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Slavkovský les je rájem, ideální na výlety

Chráněná krajinná oblast Slavkovský les je romantickým místem, kde našly útočiště vzácné druhy naší fauny i flóry. Nalézá se v pomyslném trojúhelníku Karlových Varů, Mariánských a Františkových Lázní. Zámek Kynžvart, nacházející se na okraji Slavkovského lesa, je zámkem, v jehož sbírce naleznete i údajný palcát Jana Žižky.

Slavkovský les

Slavkovský les je místem vyvěrajících pramenů, rašelinišť, hlubokých lesů, vzácných rostlin a rozhleden. Budete uchváceni úžasnou přírodou, vyváženou porcí romantiky a tajemna. Slavkovský les lze přirovnat k hornatému ostrovu zeleně, klidu a dosud málo narušené přírody. Nejvyššími vrcholy Slavkovského lesa jsou Lesný a Lysina. Důležitou součástí lesů v jihozápadní části Slavkovského lesa jsou rozlehlá rašeliniště vrchovištního typu s porosty borovice blatky a břízy pýřité. Obrovské lesní komplexy spolu s rašeliništi vytváří obrovský přírodní vodní rezervoár, který příznivě ovlivňuje vodní režim širokého okolí, především západočeských lázní. V celé této oblasti naleznete síť kvalitně značených turistických cest, která své návštěvníky zavede do zajímavých míst přírody.

Zámek Kynžvart

Zámek je obklopen zámeckým parkem, ve kterém je plno okrasných stromů, altánků a soch rozmístěných mezi rybníky a potůčky. Zámek býval kdysi sídlem kancléře Metternicha. Najdete zde zámecké muzeum s historickými mincemi, přírodními i technickými kuriozitami nebo exotickými zbraněmi, starodávnou daguerrotypii zapsanou na seznamu UNESCO a také rozsáhlou knihovnu s 24.000 svazky. Mezi klenoty zámku patří socha bohyně Diany podle vzoru z Versailles nebo také jedinečná zlatá zámecká jídelna. K procházkám láká naučná stezka kolem rašelinového rybníku Kladská.

REKLAMA

Národní přírodní rezervace Kladská

Místo je dobře značeno turistickými cestami. Přehledně značená naučná stezka Kladská návštěvníky provede touto oblastí a poučí ho o výjimečnosti okolní krajiny. Minerálními prameny se zde vytvořila jedinečná rašelinná krajina, kterou se můžete kochat při procházce po dřevěných trasách a vyvýšených můstcích. Trasa je vhodná pro kočárky a vozíčkáře. V oblasti Kladská u Mariánských Lázní je otevřen Dům přírody, což je moderní návštěvnické středisko ve zvláště chráněném území.

Zdroj a více informací naleznete na: zivykraj.cz, slavkovskyles.ochranaprirody.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA