REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 9.12. a svátek má Vratislav

Skleník Fata Morgana láká na nevšední zážitek – komentované prohlídky po setmění

5. 11. 2023

Botanická zahrada hl. m. Prahy opět připravuje pro své návštěvníky oblíbené večerní komentované procházky setmělými prostory skleníku Fata Morgana, nazvané Džungle, která nespí. Večerní prohlídky jsou unikátní a příchozím poskytují zcela jiný zážitek než návštěva ve dne. Na dobrodružnou výpravu noční džunglí se v tomto roce mohou zájemci vypravit od 10. listopadu do 16. prosince. Znovu potom v zimních měsících na začátku roku 2024. Večerní komentované prohlídky se konají vždy v pátek a v sobotu v šesti skupinách postupně od 17 až do 20 hodin.

Skleník Fata Morgana ani v zimě neusíná a má příchozím co nabídnout. Stává se oázou plnou života a zeleně a panuje zde klima exotických krajin. Návštěvníci se seznámí s rostlinami suchých tropů a subtropů, projdou se nížinným deštným lesem, kde mezi vzrostlými stromy a palmami mohou obdivovat kvetoucí begonie a orchideje. Svou pouť zakončí v části, která představuje flóru vysokých hor Jižní Ameriky, Asie i subtropické Afriky.

Během večerních procházek exotickými expozicemi mohou návštěvníci kromě zraku zapojit i další smysly — sluch a čich. Některé druhy rostlin rozkvétají právě za tmy a omamně voní, skleníkem se nese koncertování tropických žabek. Upoutá je omamná vůně květů lákajících noční motýly. Hlasité „kvákání“ tropických žabek druhu bezblanka skleníková jsou bezesporu jedinečným zážitkem. Jedná se o malé nenápadné žabky pocházející z Kuby, Baham a Kajmanských ostrovů. Jsou zajímavé hlavně svým velice hlasitým nočním projevem. Dospělá žába není delší než tři centimetry, velmi dobře skáče a většinu života tráví na stromech a vyšších keřích, podobně jako naše rosnička. Pokud budou návštěvníci pozorní, mohou ji během procházky setmělou džunglí zahlédnout, zcela jistě ji ale uslyší – její hlasité pískání připomínající alarm totiž přeslechnout nelze.

REKLAMA

Kdy: 10. listopadu-16. prosince 2023

Dále opět od ledna do března 2024.

Kde: Botanická zahrada Praha

Trojská 800/196, 171 00 Praha-Troja

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA