REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Ski Areál Zadov

Bránu Šumavy otevírá dnes populární středisko pro své převážně zimní vyžití Ski Areál Zadov ležící v nadmořské výšce 890 – 1129m.n.m. nedaleko Vimperka.

Areál je vyhledávanou částí Šumavy pro svou polohu a nadmořskou výšku převážně rodinami se začínajícími lyžaři. Díky místní lyžařské škole si zimní dovolenou užijí jak rodiče na čtyřsedačkové lanovce, tak děti na dětském hřišti s instruktorem a osvojí si první lyžařské krůčky. Vzhledem poloze sjezdovek, při čisté obloze plné slunce převážně na přelomu února a března, si budete připadat jak v italských Alpách. Ale nejen sjezdový lyžaři zde najdou vyžití, i nadšenci pro turistiku mohou v okolí areálu poznat krásu Šumavy. Zlatá Studna, vzdálená 2,5km od sjezdovek, nabízí neskutečný uklidňující balzám na duši. Loučka uprostřed lesa s paprsky slunce jistě uchvátí nejednoho turistu. Přístupný terén zvládnou turisti všech věkových kategorií v letních i zimních měsících a zejména v inverzním charakteru počasí, kdy údolí před areálem pokrývá ,,peřina“ mraků, ocení.

Zimní sezónou to nekončí. V jarní části roku, ale i v letní a podzimní, uskutečníte odpočinkovou dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete. Představa klidného místa se zpěvem ptáků, výhledem do krajiny, může znít jako pohádka. Můžete být důchodce a procházet se jen na Churáňovské naučné stezce vedoucí okolo Zadova, případně obdivovat zbylé ,,kulisy“ domu z natáčení filmu Pod jezevčí skálou, ležící na pěší trase k rozhledně, bývalého skokanského můstku, nebo jen tak lenošit na vyhlídkových bodech a vychutnávat atmosféru kraje i působiště Karla Klostermanna. Na své si přijdou rodinné výlety s dětmi na areálských terénních koloběžkách po okolí, tak adrenalinový jezdci na enduro trailech přímo na a vedle sjezdovky. Pro příznivce lanových sportů je připevněna lezecká stěna na rozhledně společně se třemi lezeckými trasami v lanovém parku.

REKLAMA

Zadov si vychutnává opravdu každý. Na rozhledně, nabízející krásné pohledy do okolí, máte možnost opatřit si turistickou známku, kam se dostanete lanovou dráhou, auto mezitím na vás počká na parkoviště, hned u lanové dráhy, které je zdarma.

Vrátit se budete moci minimálně i jako divák pořadu Panorama na ČT Sport díky panoramatické kameře umístěné na rozhledně. Více kamer, obrázků i informací naleznete na stránkách www.lazadov.cz, nebo na Facebookové stránce Ski areál Zadov.

Interneotvé stránky: http://www.lazadov.cz/la/

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA