REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 3.6. a svátek má Tamara

Severně od Pardubic vás mile překvapí krásný hrad, muzeum perníku a kočkovité šelmy

Hrad Kunětická hora národní kulturní památkou a řadí se k nejvyhledávanějším turistickým cílům Pardubicka. V nedaleké specializované ZOO uvidíte takový jiný “kočičí“ ráj. Velké kočky trochu jinak, než je můžete vidět přes tlustá skla a příkopy ve velkých zoologických zahradách. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči.

Hrad Kunětická hora

Jedná se o majestátní hrad s propracovaným systémem středověkého pernštejnského opevnění, které v dávných dobách zahrnovalo také šest bran, několik padacích mostů a tři předsunuté rondely. V minulém století se na obnově hradního komplexu, poničeného za třicetileté války, podílel známý architekt Dušan Jurkovič. Oblíbený se stal také pohádkovým bytostem: obývali ji Mekota, Blekota a Pekota, hrad kdysi posloužil jako útočiště čaroději Rumburakovi a Fantomas tu také zachraňoval z jeho spárů princeznu Arabelu.

ZOO kočkovité šelmy nedaleko Pardubic

Přístup majitelů k jejich zvířatům je prostě úžasný. Zvířata vnímají jako členy rodiny a vědí o nich všechno. Pokud chcete vidět a zažít skutečné soužití člověka a kočkovité šelmy, tak se vydejte sem. Kromě jedinečného zážitku si odnesete i řadu informací ze života šelem. Kočkovité šelmy zde chovají od roku 2000. První šelmou zde byl rys ostrovid, následoval ochočený lev, postupně přicházela další a další zvířata. V současné době zde naleznete také pumy americké, karakaly, servaly, tygry a levharty.

REKLAMA

Muzeum Perníku – Perníková chaloupka

Původně se jednalo o lovecký zámeček pocházející z roku 1882. Ten dnes slouží jako zážitkové Muzeum perníku, ve kterém Ježibaba před návštěvníky peče perníčky. Výklad je veden zábavnou formou a vždy se přizpůsobuje konkrétně skupině návštěvníků. Zatímco pro dospělé je připraven výklad k historii perníkářského řemesla a pardubického perníku, pro malé návštěvníky je zde připraveno nezvyklé zamyšlení nad pohádkou O perníkové chaloupce. Výstavní expozice nabízí přes tisíc perníků z celé republiky, jde většinou o vítězné práce z různých soutěží. Medové zážitky zahrnují návštěvu Muzea perníku s městečkem Perníkov, putování tajuplným lesem do Perníkářské dílny Ježibaby a dále do Medového ráje, Nebe a Pekla.

Zdroj a více informací naleznete na: www.pernikova-chaloupka.cz, www.hrad-kunetickahora.cz, www.kockoviteselmy.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA