REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 27.9. a svátek má Jonáš

Secesní unikát na Labi, to je vodní elektrárna Hučák v Hradci Králové

Jedná se nejen o technicky, ale i umělecky zajímavou secesní stavbu parní vodní elektrárny. V těsné blízkosti se také nacházejí Jiráskovy sady, které nesmíte vynechat, je to skvělé místo na procházku v centru města Hradec Králové.

Hučák

Parní vodní elektrárna na Labi z roku 1909 s turbínovou stanicí pro hydroelektrárnu, novým mostem a jezem. Tento ojedinělý a stále funkční komplex si můžete i dnes podrobně prohlédnout. V budově funguje Informační centrum s interaktivní expozicí. Zajímavá podívaná se vám naskytne také večer, kdy je procházka podél řeky Labe k vodní elektrárně opravdu příjemným zážitkem. Celá stavba je nádherně osvícena, stačí se jen kochat a své myšlenky nechat plynout.

Jiráskovy sady

Špičku poloostrova obepínají řeky Labe a Orlice, sady jsou totiž vybudovány na trojúhelníkovém území tvořeném soutokem těchto řek. Najdete tu vzácné dřeviny, hudební pavilon nebo také dřevěný kostelík svatého Mikuláše. V Jiráskových sadech je dodnes zachováno alpinum a růžová zahrada. Najdeme zde také pozůstatky z dob, kdy Hradec býval pevností — dva metry vysoký tunel, který vede právě k růžovému sadu.

REKLAMA

Obří akvárium

Přijďte si prohlédnout 5 metrů dlouhé a 8 metrů široké akvárium, které pojme 130 000 litrů vody a je domovem pro více než 40 druhů ryb a další druhy tropické flóry a fauny Jižní a Střední Ameriky. Část prohlídky odehrávající se na tropické lávce umožňuje návštěvníkům zažít tropy na vlastní kůži. Kromě samotného akvária s podvodním tunelem a deštným pralesem s vlhkostí 85-90 % je pro vás otevřena i volně přístupná kavárna Café Piraňa, kde můžete pozorovat dravé pirani u šálku dobré kávy. Vybrat si můžete také z celé řady zážitkových programů, jako jsou individuální relaxační večery nebo pronájem stylové konferenční místnosti.

Zdroj a více informací naleznete na: www.mesto-hradeckralove.cz, www.hkregion.cz, www.obriakvarium.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA