REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Sázava: Ideální řeka nejen pro lov kaprů

Chytání ryb na Sázavě je zážitkem nejen proto, že se jedná ona ryby bohatou řeku. Narazíte v ní nakaprovité ryby i spoustu dravců a na své si tak přijde opravdu každý rybář. Kam konkrétně vyrazit a jaké rybářské potřeby si pořídit?

Přes 200 km dlouhý tok, vinoucí se Vysočinou a Středočeským krajem, láká spoustu rybářů. Nabízí řadu klidných zákoutí, kde záleží jen na vás, zda se rozhodnete pro lov kaprů nebo políčíte na dravce.

Rybaření na sázavě
Rybaření na sázavě

Sázava je vhodná nejen na lov dravců

Na Sázavě se setkáte s řadou populárních druhů. Kromě kaprů a sumců chytíte také candáta, cejna, štiku a občas i úhoře, karasa či okouna. Revíry jsou pstruhové i mimopstruhové.

REKLAMA

Kde rybařit na Sázavě?

Rybářsky populárním revírem je například Sázava 5. Tato část řeky je mimopstruhová, nabízí zajímavé úlovky a možnost lovu 24 hodin denně. Hledáte-li pstruhový revír, zkuste Sázavu 12.

Chystáte se rybařit s dětmi? Zvolte úsek poblíž Soběšína. Kvůli menším úlovkům se hodí hlavně pro dětské a méně zkušené rybáře.

Každý lov začíná výběrem správných rybářských potřeb – včetně vhodné návnady. Na kapry vyzkoušejte boilies, k lovu sumců či jiných dravců zase různé typy vláčecích nástrah, které mohou být doplněny i zvukem. Hodně štěstí a lovu zdar!

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA