REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

S Jetíkem je stále více zábavy

17. 6. 2013

Přibývá zpráv o setkání se sněžným mužem. Jetík, maskot velké poznávací hry, kterou pro děti a jejich dospělé průvodce připravila Horská služba  s agenturou pro rozvoj cestovního ruchu CzechTourism , je na horských stezkách vidět stále častěji. Nová kapitola integrace Jetíka do českého prostředí byla rozepsána počátkem června, kdy byl Jetík zastižen dokonce i v centrech několika českých měst. Jak můžete usoudit z publikovaného snímku, chová se tam velmi společensky a přátelsky zejména ke svým malým fanouškům.

I těch přibývá. Na výlety za Jetíkovými razítky se vydávají stovky nových stopařů. Že jsou sběratelsky úspěšní, potvrzují i první odznaky vydané těm, kdo už získali aspoň sedm razítek. Při podivném způsobu tohoto jara zaslouží jejich píle skutečný obdiv.

Živo je i na Jetíkově webu. Přibývá podrobností o razítkovacích a sběrných místech, přibyly tipy na výlety vhodné pro malé i větší turisty. Pro případ, že vás nepříznivé počasí přibrzdí v základních táborech, je pro děti připraveno interaktivní puzzle, pexeso, znalostní kvízy nebo omalovánky ke stažení.

REKLAMA

Jetík bude rád, když ještě před prázdninami se svými dětmi promrskáte zásady ohleduplného a bezpečného pohybu v horách. Desatero Horské služby a další zajímavé články najdete v sekci Znalosti .

Praktický souhrn pravidel hry Po stopách Jetíka a důležitých kontaktů doplněný o seznam všech razítkovacích a sběrných míst si můžete stáhnout, vytisknout, poskládat a vložit do obalu mapy, s níž se vydáte vstříc letním dobrodružstvím, Jetíkovým razítkům, odznakům a cenám.

Interneotvé stránky: http://www.jetik.info/

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA