REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 3.6. a svátek má Tamara

Rozšíření infrastruktury na Labské stezce

Kolín je důležitou křižovatkou mezi Labskou stezkou a evropskou trasou EuroVelo 4 a nabízí množství cyklotras a historických památek. Za návštěvu stojí zejména chrám sv. Bartoloměje nebo dochované židovské ghetto se synagogou a dva židovské hřbitovy, krásný výhled na město i Polabí poskytne rozhledna Vodárna. 

V okolí Kolína je krajina vhodná pro cykloturistiku, nabízí nenáročné trasy mírně zvlněným terénem po místních silničkách a cyklostezkách. Vydejte se pozdravit medvědy od Kolína do lesoparku Borky, na výlet krajem bitvy u Kolína, kolem řepařské drážky, nádherným údolím Polepky nebo za moderní architekturou regionu. 

Město Kolín nyní pro návštěvníky a cyklisty zprovoznilo dvě nové chytré mobilní toalety. Umístěny jsou na frekventovaných místech, a sice na Labské stezce poblíž bosé stezky, workoutového hřiště a lesoparku Borky, druhá s úpravou pro imobilní osoby pak v Komenského parku poblíž dětského hřiště. Toalety svým individuálním designem nenarušují okolí a zapadají do okolního prostředí. 

REKLAMA

Mobilní toalety jsou napájeny se solárních panelů, nabízí možnost rychlého nabití mobilního telefonu pomocí USB kabelu uvnitř i zvenčí, LED osvětlení uvnitř i zvenčí a bohaté vnitřní vybavení. 

Platbu a odemknutí toalety lze provést pomocí prémiové SMS v hodnotě 10 korun nebo platební kartou.  Zpoplatněný přístup ovládaný pomocí mobilních telefonů zaručuje, že toaletu použijí jen ti, kteří ji skutečně potřebují.

Koncept zapadá do oblasti „smart city“ neboli chytrého města, které využívá řadu zařízení a technologií k tomu, aby fungování bylo efektivnější, bylo dosaženo větší úspory energií a také větší spokojenosti obyvatel. 

Projekt „Pořízení 2 ks mobilního sociálního zařízení pro návštěvníky města Kolína“ byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj. 

Více na: 

www.mukolin.cz – Kolínskem na kole

www.centralbohemia.cz

Interneotvé stránky: http://www.centralbohemia.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA