REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 22.9. a svátek má Darina

Rozmanité výlety po Prachaticku začněte na zámku Kratochvíle

V nedalekém zámku Kratochvíle se snadno necháte pohltit historií na některé z prohlídkových trasách, případně si užijete klidu v krásné zahradě. V Prachaticích se potěší děti i dospělí v muzeu loutek a cirkusu. Zajímavostí v této oblasti je dozajista dřevěná kaple svatého Huberta. 

Zámek Kratochvíle

Vilému z Rožmberka se toto místo líbilo natolik, že ho v 16. století s Jakubem Krčínem z Jelčan vyměnil za panství Sedlčany. Posléze pak nechal zámek přestavět v renesančním stylu. Stavitelem byl Ital Baldassare Maggi z Arogna. Problémem byla bažinatá půda v místě stavby, tu bylo nutno zpevnit. Proto jsou pod základy piloty z olšového a dubového dřeva. Na zámku je pět prohlídkových tras, můžete si vybrat z těchto okruhů: Prohlídka renesanční vily, Grand prohlídka vily a kostela Narození Panny Marie, Prohlídka kostela Narození Panny Marie a Zámecká zahrada. K zámku patří krásná zahrada, určitě stojí za procházku a posezení. Zámek je památkově chráněn.

Muzeum české loutky a cirkusu zaujmou děti i dospělé

Muzeum má sídlo v historickém centru městské památkové rezervace Prachatice, přímo na Velkém náměstí ve starobylém měšťanském domě. Expozice odhaluje svět loutkového divadla, cirkusu a kouzel v půvabném renesančním domě. Část expozice je věnována historii české loutky, od nejstarších loutkářů přes rodinná a spolková divadla až k profesionálním scénám. Odkrývá se zde také historie cirkusového umění. Přijdou si zde na své jak dospělí, tak malé děti. Najdete zde loutky poměrně staré, sbírka loutek je velmi pestrá. Nejmenší návštěvníky loutkovým královstvím a cirkusovým šapitó provázejí loutky.

REKLAMA

Dřevěná kaple sv. Huberta na Boubínu

Dřevěná kaple sv. Huberta stojí pod vrchem Boubín, nedaleko obce Kubova Huť. Už v roce 1905 byla na místě dnešní dřevěné kaple sv. Huberta postavena stejnojmenná kaple, která spolu s loveckým zámečkem a mysliveckou střelnicí posloužila rodu Schwarzenberků k mysliveckým účelům. Po zestátnění Boubína byl lovecký zámeček spolu s kaplí přemístěn do Hluboké nad Vltavou. Po předchozí obnově lovecké chaty přistoupili Lesy ČR v roce 2001 i k obnově kaple sv. Huberta. Ta byla vystavěna jako kopie předchozí kaple, a to dne 3. října 2001, byla slavnostně vysvěcena a areál byl zpřístupněn veřejnosti.

Zdroj a více informací najdete na: www.nm.cz/navstivte-nas/objekty/muzeum-ceske-loutky-a-cirkusu, www.zamek-kratochvile.cz/cs, www.mistopisy.cz/pruvodce/body-zajmu/899/drevena-kaple-sv.-huberta-na-boubinu/

Rodinnevylety.cz – Kam s dětmi na výlet?

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA