REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Rozlehlý komplex Frýdlant ukrývá hrad i renesanční zámek

Hrad a zámek Frýdlant je bezesporu jeden z nejvýznamnějších památkových útvarů na severu Čech. V nedalekém Muzeu venkovského života si můžete představit dobu před průmyslovou revolucí. Skanzen je jedním z nejoblíbenějších cílů na Frýdlantsku, pojďte se také podívat co vám nabídne.

Hrad a zámek Frýdlant

Středověký hrad s dominující mohutnou válcovou věží byl vystavěn ve 13. století. Zámek s kaplí byl vybudován na přelomu 16. a 17. století. Horní hrad byl zpřístupněn veřejnosti roku 1801 a Frýdlant se stal nejstarším hradním muzeem ve střední Evropě. Můžete navštívit jeden z prohlídkových okruhů, kde se můžete pokochat bohatě vybavenými interiéry zámku, nádhernou zámeckou kaplí, rozsáhlou hradní zbrojnicí nebo unikátním rytířským sálem s obrazovou galerií Gallasů a Clam-Gallasů. Prohlídkový okruh Frýdlantský hrad vás provede nejstarší částí frýdlantského areálu, kde vás ve dvou patrech hradu seznámí s hradní historií. Prohlídková trasa Frýdlantský zámek vám nastíní historii posledních majitelů Clam-Gallasů. Trasa Zbraně, zbroj a rytíři vás zavede do velké hradní zbrojnice, kde spatříte zbraně od pozdního středověku, až po devatenácté století, včetně zbraní z Orientu.

Žijící skanzen – Muzeum venkovského života před průmyslovou revolucí

Muzeum je společně s větrným mlýnem součástí projektu Žijící skanzen Jindřichovice. Můžete si zde prohlédnout původní, přes 200 let starý podstávkový dům, truhlárnu, kovárnu či venkovní kuchyni s rákosovou střechou. Samostatnou expozici tvoří větrný mlýn. Muzeum má sídlo v opraveném historickém statku. Ve skanzenu vás přivítají přátelští lidé, kteří zde také žijí. Pokud jste alternativně smýšlející osoby, toto zajímavé místo je určeno právě pro vás.

REKLAMA

Frýdlantská rozhledna na Resselově vrchu

Severně nad Frýdlantem se nachází Resselův vrch, kde původně, již od roku 1890, stála dřevěná rozhledna. Nyní zde naleznete kamennou rozhlednu, která zde stojí od roku 1907. Rozhledna je 21 metrů vysoká. Z jejího vrchu můžete spatřit například Smrk, Hejnice, Ptačí kupy, či Frýdlant. Přístup k rozhledně je pro pěší po turistické stezce z Frýdlantu, pod rozhlednu se lze také dostat autem.

Zdroj a více informací naleznete na: www.liberecky-kraj.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA