Notice: Trying to get property 'name' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1830

Notice: Trying to get property 'slug' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1832
Rozhledna Velký Kamýk » Tipy na výlet
REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 5.6. a svátek má Dobroslav

Rozhledna Velký Kamýk

17. 1. 2011

Rozhledna vybudovaná v roce 2002 zejména pro telekomunikační účely byla velmi dlouho nepřístupná a její okolí chránila bezpečnostní agentura. Nenajdete ji v turistických mapách, informační portál Písku o ni rovněž mlčí. Výhled je přitom subjektivně ještě o něco působivější než na Jarníku, ač ho ze západní strany zastiňuje les.

Věž vysoká 65 metrů sice nepatří mezi architektonické unikáty, nicméně od podobných staveb ji odlišuje čtveřice hyperbolických vzpěr, každé v pomyslném rohu stavby. K vyhlídkové plošině ve výšce 31 metrů subjektivně vede schodů jako do nebe, při výstupu jsme je však zapomněli spočítat. Vzhledem k tomu, že schody i vyhlídková plošina mají „roštové“ provedení, kdy po celou dobu vidíte až na zem, nedoporučujeme návštěvu osobám se strachem z výšek.

Na severu se rýsuje Křešický vrch s věží, severovýchodním směrem spatříte Koňský vrch s rozhlednou a jihovýchodně si můžete všimnout jaderné elektrárny Temelín, rozpoznatelné zejména stoupající párou z chladících věží. Západní stranu zakrývá les.

REKLAMA

Vstup na rozhlednu je na vlastní nebezpečí, přičemž napravo u vchodu máte 18-ti bodový seznam s provozním řádem. Patrně nejdůležitější je omezení, že současně může vstoupit maximálně osm osob.

Dopravní dostupnost

Nejsnazší je vyjet z Písku po silnici č. 139 a na druhé odbočce za městem zahnout vpravo do Velkých Nepodřic. Po levé ruce budete mít kopec Velký Kamýk, kde se rozhledna nachází. Nesmíte však dát na subjektivní dojem její blízkosti a pokračovat dál až do obce Velké Nepodřice. Tam se opět držte „levé ruky“ a projeďte obec až téměř na konec. Orientačním bodem může být malý rybník. Dostanete se na úzkou cestu mezi domy, kterou vyjeďte nahoru. Na konci je pak prašná cesta, kde můžete nechat auto a pěšky se vydat k samotné rozhledně. Teoreticky by se to mělo dát vyjet až nahoru, nicméně lépe to vzít po svých.

Otevírací doba

Rozhledna je přístupná celoročně, pokud to počasí dovolí.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA