REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Rozhledna Babylon – Okolí dalešické přehrady

3. 8. 2009
 


Historie rozhledny

Věž byla postavena r.1831 hrabětem Jindřichem Vilémem Haugwitzem pro potřeby zemského měření.Plnila i funkci ozdoby parku náležejícího k rodinnému loveckému zámečku Vlčí kopec ležícímu nedaleko odtud.


Základní informace

Věž měří 40 metrů,dle dobových pramenů byla vyšší o jedno patro,které údajně bylo sneseno po prohrané válce Rakousko-Prusko v roce 1866.
Z věže je krásný rozhled do širokého okolí. Zajímavostí je architektonické pojetí stavby.Ve vyhlídkovém patře nalezneme množství fresek,které ztvárňují jednotlivá znamení zvěrokruhu.


Kudy k rozhledně?

Pojedete po přímé silnici z Kramolína do Mohelna.Kilometr za Kramolínem odbočíte vpravo a silnice vás po kilometru zavede až pod rohlednu.

Dalešická přehrada


Okolí

Koryto lemují příkré stráně, které jsou místy až 100 metrů vysoké. Krásu přehrady zvyšují zříceniny dvou středověkých hrádků, Kozlova a Holoubka. Zejména z vrcholu Kozlova je krásný pohled jednak přímo na přehradu, která tvoří veliké zákruty, jednak na okolní lesy, jimiž jsou vysoké stráně zarostlé.

Přehrada je dnes především rájem rybářů, kteří zde mohou v poklidu odpočívat. Přehrada se stala útočištěm také pro některé ohrožené druhy zvířat, mj. čápů, volavek, labutí, orlů, divokých kačen aj.

Zdroj:
Foto + Text Hrady.cz

Otevírací doba : Květen – Září (víkendy+svátky) 13.00 – 17.00 hodin

Tento turistický cíl se nachází v mikroregionu, který dlouhodobě podporuje Skupina ČEZ.

Kontakt:
Kramolín
tel.: +420 568 645 317

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA