REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Radost a zážitky pod stromečkem – dárky z botanické zahrady

18. 11. 2022

Botanická zahrada hl. m. Prahy i v letošním roce připravuje pro své fanoušky možnost pořídit originální vánoční dárky. V posledních letech lidé rádi věnují svým blízkým zážitky, pod stromečkem tak může potěšit poukaz na degustaci vína z Vinice sv. Kláry nebo dárková vstupenka. Samotná vína pak v balíčku spolu s poukazem pozvou na návštěvu vinného sklepa přímo v areálu botanické zahrady. V nabídce je rovněž „cestovatelský“ balíček – dvě knihy vycházející z botanických expedic a kalendář na rok 2023, který láká na téma příští sezóny v botanické zahradě, jež bude zaměřené na flóru Asie. Mezi dárky z botanické zahrady nechybějí pozornosti, jako jsou knihy, stolní hry a další drobnosti, které potěší (nejen) milovníky rostlin a přírody vůbec. Dárky mohou zájemci objednat prostřednictvím e-shopu nebo zakoupit přímo ve stánku se suvenýry v areálu botanické zahrady.

Foto: ©Botanická zahrada Praha
Foto: ©Botanická zahrada Praha

I v letošním roce jsme pro naše fanoušky připravili speciální vánoční nabídku dárků. Největšímu zájmu se těší zážitky v podobě poukazu na degustaci našich vlastních vín nebo dárkové vstupenky na příští sezónu. Oblíbené jsou rovněž balíčky, například pro vinaře, jehož obsahem je láhev vína z místní produkce a dva poukazy na návštěvu našeho vinného sklepa. Pro děti máme řadu her. Novinkou jsou originální hrací karty, se kterými si zahrajete žolíky či kanastu, nebo se díky překvapení pod stromečkem můžete připravit na novou zahradnickou sezónu spolu s našimi knihami,říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Vánoční poukazy na zážitky z botanické zahrady

Každoroční přemýšlení nad tím, co nadělit blízkým pod stromeček, si můžete usnadnit výběrem z nabídky trojské botanické zahrady. Ta si připravila balíček určený milovníkům tekutých hroznů, který obsahuje jednu láhev vína z místní produkce a dva dárkové poukazy na akci Nedělní sklep, umožňující prohlídku vinného sklepa s výkladem o výrobě vína a s malou degustací na závěr. Vinařský balíček pořídíte za 950 Kč. Poukaz na prohlídku vinného sklepa lze zakoupit i samostatně, a to za 350 Kč. Další variantou pro milovníky vína je poukaz na řízenou degustaci, který stojí 450 Kč a obdarovanému přinese ochutnávku šesti vzorků vína z produkce Vinice sv. Kláry. Radost může udělat také zážitek v podobě procházky Botanickou zahradou Praha v příštím roce. Dárková vstupenka stojí 200 Kč a držitele opravňuje k návštěvě venkovních expozic i unikátního tropického skleníku Fata Morgana.

REKLAMA

Foto: ©Botonická zahrada Praha
Foto: ©Botonická zahrada Praha

Botanický balíček, knihy a hry pro malé i velké

K zabalení do vánočního papíru je připraven také balíček, který voní dálkami. V balíčku najdete knihy dokumentující expedice botaniků ve Vietnamu a na Kypru a doplňuje je kalendář na rok 2023, který bude ve znamení flóry Asie. Tento balíček stojí 749 Kč. Knihy i kalendář lze zakoupit samostatně. Radost pak určitě udělají i další publikace plné rad a tipů pro zahradníky, zahrádkáře i další milovníky přírody. V zahradníky a botaniky se celá rodina může převtělit v rámci unikátní hry Botanicus. V nabídce her nechybí ani botanické domino, pexeso – pro začátečníky i pokročilé nebo hrací karty na kanastu, žolíky či poker. Všechny zdobí piktogramy s motivy z expozic botanické zahrady.

Radost udělá i drobnost

Přátelům i kolegům v práci můžete věnovat drobnost, jako je plecháček s vtipným botanickým obrázkem, termoska, nákrčník s rostlinnými motivy a logem botanické zahrady nebo dřevěný zápisník. Elegantní pány potěší dřevěný motýlek s manžetovými knoflíčky.

Vánoční dárky lze nakupovat na e-shopu botanické zahrady. Objednané dárky si můžete nechat zaslat poštou, případně vyzvednout v botanické zahradě. A některé jsou ke koupi přímo ve stánku se suvenýry. Osobní vyzvednutí objednávek bude možné do 22. prosince v pokladně pod skleníkem Fata Morgana (od úterý do neděle od 9 do 16 hodin). V případě zájmu o zaslání je vánoční překvapení nutné objednávat do 12. prosince, další objednávky bude nutrné vyzvednout osobně v botanické zahradě. Objednávky učiněné po 22. prosinci budou bohužel vyřízeny až v lednu 2023.

Foto: ©Botanická zahrada Praha
Foto: ©Botanická zahrada Praha

Sledujte dění v botanické zahradě na sociálních sítích (Facebook, Instagram, YouTube).

Novinky a další informace najdete také na www.botanicka.cz

REKLAMA

Otevírací doba listopad–únor

Venkovní expozice: po–ne 9.00–16.00
Skleník Fata Morgana: út–ne 9.00–16.00
Vinotéka sv. Kláry: po–ne 10.00–16.30

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA