REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Prohlídky Pivovaru Velké Popovice

Vydejte se po stopách Velkopopovického Kozla do pivovaru! Za humny Prahy leží malebný historický pivovar, který od roku 1874 vaří pivo Velkopopovický Kozel. Patří k nejkrásnějším pivovarům u nás a rozhodně stojí za to jej navštívit. Nahlédněte pod pokličku velkopopovických sládků a odhalte, jak se vaří oblíbené české pivo.

Prohlídka vám představí bohatou historii pivovaru a podnikatelský příběh zakladatelů pivovaru – rodiny Ringhofferů.  Zjistíte, jak pivo přišlo ke svému patronovi – Kozlovi – a proč nese jeho jméno. Nahlédnete do srdce pivovaru – historické a současné varny, kde se dozvíte vše o procesu výroby piva a surovinách, které se pro výrobu velkopopovického piva používají.

Podíváte se do moderní stáčírny lahví a sudů s kapacitou 40 tisíc lahví za hodinu a do expozice pivních obalů, nakládky a exportu piva do zahraničí. Projdete ležácké sklepy, kde pivo kvasí a zraje. A pokud vám již bylo 18 let, ochutnáte výborný Kozel 11 Nefiltrovaný čepovaný z unikátního Kozlova výčepu. Na závěr potkáte živého maskota pivovaru – kozla Oldu, který je následovníkem dlouhé tradice pivovarských kozlů. Na závěr prohlídky navštivte Kozlův obchod, kde můžete vybrat originální pivní dárky jak pro sebe, tak pro své blízké. Prohlídku pivovaru doporučujeme zakončit v restauraci Velkopopovická Kozlovna, kde si můžete pochutnat na tradiční české kuchyni a také výborném velkopopovickém pivu. Na zdraví!

REKLAMA

Pivovar Velké Popovice se nachází pouhých 15 km od Prahy směrem na Brno.

Prohlídky Pivovaru Velké Popovice

duben – září: PO – NE ve 13 a 15 hodin
říjen – březen: SO, NE a svátky ve 13 hodin
úvodní fotku prosím zvolte tu první – pohled na celý pivovar

Aktuální časy prohlídek najdete na www.pivovar.kozel.cz.

Pivovar Velké Popovice – prohlídky

adresa: Pivovar Velké Popovice, Ringhofferova 1, 251 69, Velké Popovice
telefon: +420 323 683 425
e-mail: [email protected]

www.pivovar.kozel.cz

Interneotvé stránky:

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA