REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 1.12. a svátek má Iva

Proč si sjednat pojištění storna zájezdu?

20. 9. 2023

Plánujete zahraniční dovolenou s cestovní kanceláří? Je to v mnoha ohledech výhodné, protože si tím ušetříte spoustu starostí a cestovní agentura za vás zařídí vše potřebné. Ale na jedno byste neměli zapomínat – na pojištění storna zájezdu.

Podmínky storna zájezdu

Cestovní kanceláře mají své obchodní podmínky. Než si tedy objednáte zájezd, měli byste si je pečlivě pročíst. Pokud je totiž porušíte, můžete za to platit. A někdy víc, než tušíte.

Nikdy přitom nevíte, co se může stát – zájezd si můžete objednat několik měsíců dopředu a možná ho budete potřebovat na poslední chvíli zrušit, za což budete muset platit penále. Pojištění storna zájezdu se rozhodně vyplatí mít sjednané.

REKLAMA

Proč si sjednat pojištění storna zájezdu?
Proč si sjednat pojištění storna zájezdu?

Cestovní pojištění

Když si sjednáváte cestovní pojištění, je potřeba myslet i na různá připojištění. Nejde přitom jen o připojištění zavazadel nebo pojištění odpovědnosti. U dovolené sjednané přes cestovní kancelář se vždy vyplatí mít sjednané i pojištění storna zájezdu.

Na srovnání cestovního pojištění a na nabídky různých typů připojištění se můžete podívat na Ušetřeno.cz. Spočítáte si, na kolik vás celková pojistka vyjde a můžete si vybrat z nabídky různých pojišťoven. Pokud si nebudete vědět s čímkoliv rady, specialisté z Ušetřeno.cz vám ochotně poradí a pomohou.

Spoluúčast a výluky

Čím později objednaný zájezd zrušíte, tím bývají storno poplatky vyšší. Díky pojištění storna zájezdu ale budete mít jistotu, že od pojišťovny získáte 80 až 90 procent z této částky. Bohužel, pojišťovny obvykle u pojištění storna zájezdu vyžadují spoluúčast 10 až 20 procent.

A pozor si dejte také na limity pojišťoven. Někdy se jedná o limit na osobu, jindy o limit na smlouvu. Stejně tak mohou mít pojišťovny různé výluky z pojištění, u nichž vám storno poplatky neproplatí.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA