REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Při plánování výletů nezapomínejte na cestovní pojištění

Cestujete rádi a často? Při výletech do zahraničí bereme jako samozřejmost, že si člověk sjedná cestovní pojištění. Víte ale, že i v rámci prodloužených víkendů v České republice se pojistka vyplatí? Mnozí však na tuto skutečnost zapomínají, nebo ji dokonce považují za nedůležitou.

REKLAMA

Jedete na prodloužený víkend v tuzemsku a říkáte si, k čemu cestovní pojištění? Při vycestování do zahraničí si málokdo troufne riskovat. Proč si tedy přidělávat starosti v rámci výletů po vlasti?

Cestování bez pojištění – risk nebo nevědomost?

Pokud vám teď proběhlo hlavou, že se během dvoudenního pobytu v Česku nemůže nic stát a že se proto pojištění nevyplatí, uvádíte sami sebe v omyl. Zatímco čtrnáctidenní dovolená v Chorvatsku může proběhnout naprosto bezproblémově, stačí chvilka nepozornosti, a i odpočinkový wellness pobyt se může proměnit v noční můru.

Léčebné výlohy u dovolených v Česku hradí ve standardních případech vždy zdravotní pojišťovna. Tuto položku tedy v cestovním pojištění určeném pro výlety po vlasti nenaleznete. Jeho ostatní části však jistě oceníte v řadě situací.

Jedná se například o pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění a pojištění zavazadel. Rozbít cenný předmět nebo ztratit kufr totiž můžete úplně stejně v České republice i v zahraničí. Cestovní pojištění se tedy rozhodně vyplatí.

Zcela běžně se u nás setkáte také se stornovacími poplatky za ubytování či zrušení zájezdu a nevratnými zálohami na služby, kam patří různé sportovní kurzy a zážitky. Člověk míní a osud mění, proto nikdy nedokážeme 100% předvídat, zda na dovolenou nakonec vyrazíme.

Proto se vyplatí zvážit rovněž připojištění stornovacích poplatků. Pokud budete muset cestu náhle zrušit, většinu požadované finanční náhrady za vás v tomto případě uhradí pojišťovna. Především u rezervace ubytování se může jednat o nemalé částky, na pojistce přitom zaplatíte pouhých pár korun za den.

Speciální opatrnost při adrenalinových zážitcích

Speciální pozornost však věnujte cestovnímu pojištění hlavně tehdy, pokud svou zálibu v cestování rádi okořeníte trochou adrenalinu a aktivního sportu. Přestože zdravotní pojištění kryje většinu zranění, která si na svých výletech způsobíte, chystáte-li se chystáte například na bungee jumping nebo tandemový seskok padákem, bude zapotřebí připojištění adrenalinových nebo extrémních sportů.

To se vztahuje nejen na výše zmíněné zážitky, ale také třeba na různorodé zimní sporty nebo historický šerm. U všech těchto aktivit hrozí zvýšené riziko nebezpečí – pokud si při nich ublížíte a v době úrazu nebudete mít sjednané cestovní pojištění, můžete na peníze od pojišťovny rovnou zapomenout.

Cestovní pojištění online – za 5 minut z pohodlí domova

Nechce se vám běhat z pojišťovny do pojišťovny a vybírat tu nejlevnější variantu? V době internetu není nic podobného zapotřebí. Stačí sednout k počítači a vyhledat si nabídky jednotlivých pojišťoven online.

Snadno a rychle objevíte nejvýhodnější pojistku, využijete-li srovnávač cestovního pojištění. Ten najdete na stránkách cashback portálu Tipli.cz. Stačí pár kliknutí a za méně než 5‭᠎ minut zjistíte, která pojišťovna vám nabídne nejlepší podmínky. Všechny varianty totiž uvidíte hned vedle sebe, a tak si hravě porovnáte jednotlivá cestovní pojištění včetně limitů.

Portál dále nabízí registrovaným zákazníkům peníze z nákupů zpět. Ve více než 750 obchodech ušetříte určité procento z každé objednávky. Ať už tedy na prodloužený víkend sháníte sportovní oblečení, lyžařské brýle nebo kameru, na kterou vše zaznamenáte, vyplatí se registrace zdarma na Tipli – ušetříte tak až 33 %.

Cashback lze uplatnit také na ubytovací portály jako Booking.com, díky čemuž vás může dovolená vyjít podstatně levněji. Uspořené finance jistě rádi minete na příjemnější věci.

Tak už víte, proč se vyplatí sjednat si cestovní pojištění i při výletech po České republice? Naplánujte si dovolenou se vším všudy a užijte si výlet naplno a bez starostí.

Interneotvé stránky: http://tipynavylet.cz/misto-pri-planovani-vyletu-nezapominejte-na-cestovni-pojisteni.html

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA