Přes zříceninu na rozhlednu, se zakončením na plovárně

Poblíž Plzně naleznete zříceninu hradu Vlčtejn. Jedná se o menší zříceninu, typického gotického hradu z dob Karla IV. Z rozhledny Kožich se vám zase za příznivého počasí naskytne krásný výhled na celé jižní Plzeňsko.

Zřícenina Vlčtejn

Zřícenina hradu byla postavena ve 13. století. Poprvé se hrad Vlčtejn zmiňuje v psané podobě roku 1284, jeho tehdejším vlastníkem byl Holen z Vlčtejna. Koncem 13. a v polovině 14. století jsou doloženy další šlechticové stejného jména. Původně se jednalo o dřevěný hrad, který však byl do dnešní podoby přestavěn Rožmberky v roce 1360, kdy přešel hrad do rukou Petra z Rožmberka. Roku 1421 hrad obsadili husité pod vedením Svojše ze Zahrádky, který se na hradě zdržel až do roku 1446. Palác zarostlý stromy je 20 metrů dlouhý a 9 metrů široký, nachází se na nejvyšším místě buližníkové skály nad obcemi Zdemyslice a Želčany. Hradní zřícenina je volně přístupná, neváhejte ji navštívit.

Rozhledna Kožich u Libákovic

Rozhledna Kožich se nalézá nedaleko Řenče, části Libákovic. Původně, v roce 1920 zde stála dřevěná rozhledna, sloužila zejména zeměměřičským účelům. V roce 1940 ji nahradila další dřevěná rozhledna, která se ale zřítila. V roce 2007 zde byla vystavěna telekomunikační věž mobilního operátora. Vyhlídková plošina, která je ve výšce 24 metrů, byla zpřístupněna v roce 2008. Na vyhlídkové plošině rozhledny byly v roce 2012 pořízeny panoramatické fotografie s popisy pozorovatelných cílů v dáli. Konstrukce rozhledny je příhradová z ocelových kruhových profilů. Přístup na vyhlídkovou plošinu je možný po středovém ocelovém kruhovém schodišti. K rozhledně je dostanete po cestě z nedalekých Libákovic. Z rozhledny je za příznivého počasí krásný výhled na celé jižní Plzeňsko.

Plovárna Hradiště

Plovárna Hradiště byla v roce zrekonstruována a otevřena letním filmovým festivalem. Koná se zde mnoho zajímavých kulturních akcí, jako jsou koncerty, letní kino, workshopy pro malé i velké, je zde možné pořádat svatby, firemní večírky nebo různé oslavy. Můžete si zde zkusit surf na řece, k zapůjčení jsou zde různé sportovní potřeby. Pro malé návštěvníky je k dispozici dětské hřiště a kolotoč. Pokud budete mít chuť, můžete si opéct buřty.

Zdroj a více informací naleznete na: www.npu.cz, cs.wikipedia.org, www.plovarna-hradiste.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu