REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Pražské náplavky – víceúčelový volnočasový prostor v samém srdci Prahy

Pražské náplavky

Rašínovo nábřeží, Nové Město, Česko, Zobrazit na mapě

Pohoda, sluníčko, pěkné výhledy a procházka u řeky. I tak se dají definovat čím dál tím víc oblíbené náplavky v Praze. Následující nábřeží mají do budoucna velký potenciál pro další společenský rozvoj. Pražské náplavky představují vhodný prostor pro konání mnoha různorodých aktivit a trávení volného času nejen pro obyvatele hlavního města. Vydejte se na romantickou procházku městem podél řeky a užívejte si pohodu a krásu historické Prahy.

Hořejší nábřeží

Úzce souvisí s oblastí Smíchova, který v nedávné historii zásadně změnil svůj charakter. Z průmyslové části města se stala významná obchodní, ale především též dopravní křižovatka města. Hořejší nábřeží je charakteristické svým nezaměnitelným výhledem na historickou dominantu Vyšehrad a unikátní Železniční most. Výrazným prvkem nábřeží je Botel Admirál. Horní úroveň nábřeží tvoří městská zeleň společně s oploceným dětským hřištěm. Hořejší nábřeží se tak postupem času stalo oblíbeným místem s prostorem pro konání společenských a kulturních akcí.

Rašínovo nábřeží

Je v současné době bezesporu nejatraktivnější, nejceněnější a společensky nejživější prostor břehů řeky v centrální části Prahy. Náplavka nábřeží je definována souvislým prostorem v úseku mezi výběžkem vyšehradské skály u Výtoně a Jiráskovým mostem u Žofína. Prostor nábřeží je součástí historické struktury Nového Města s přímou vazbou na důležitá veřejná prostranství v této lokalitě. Návštěvníkům se zde naskýtá překrásný výhled na panorama Hradčan, které je tak často vyhledáváno turisty. Na náplavce Rašínova nábřeží mohou návštěvníci dlouhodobě navštívit takové aktivity, jakými jsou loď (A)VOID společně s Café (A)VOID, Bajkazyl, Party Grill Boat, loď Tyrš nebo loď Tajemství, na níž můžete shlédnout divadelní představení. Pravidelně každou sobotu, kromě výjimečných situací, se v prostoru náplavky konají oblíbené Farmářské trhy.

Dvořákovo nábřeží

Náplavka na Dvořákově nábřeží je dnes především využívaná jako přístaviště osobních lodí, které nabízejí vyhlídkové a linkové plavby převážně pro návštěvníky města. Tento úsek pražských nábřeží je charakteristický svým optickým propojením se svahem Letenských sadů na protějším nábřeží. Z náplavky na Dvořákově nábřeží se nabízí pohled na panorama Hradčan. Základní charakter dnešní náplavky Dvořákova nábřeží utvářejí kotvící a nástupní místa pro osobní lodní dopravu, která nabízí mnoho typů plaveb po Vltavě.

Masarykovo nábřeží

Je definováno jako úsek pravostranného vltavského nábřeží mezi mostem Legií a Jiráskovým mostem a plynule navazuje na nejznámější a nejnavštěvovanější náplavku Rašínova nábřeží. Zhruba v polovině Masarykova nábřeží se vyskytuje nástup do prostoru ostrova Žofín. Druhý možný vstup na ostrov se naskýtá v rámci objektu paláce Mánes, který je významnou dominantou a styčným místem tohoto nábřeží. Vyhledávaným místem Masarykova nábřeží jsou v současné době taktéž lodě Matylda a Klotylda, které zájemcům nabízejí restaurační pohoštění s neopakovatelným výhledem na panorama Hradčan a též ubytovaní v netradičním prostředí.

Nábřeží Ludvíka Svobody

Dnes je nábřeží Ludvíka Svobody svým charakterem a funkčností velice blízké Dvořákovu nábřeží. Na horní úrovni nábřeží se nachází nejen budova Ministerstva dopravy, ale též vzrostlá platanová alej. Na hraně nábřeží Ludvíka Svobody je návštěvníkům k dispozici stezka pro pěší a cyklisty. Na prostor nábřeží Ludvíka Svobody dále navazuje zrekonstruovaný městský park Lannova, který nabízí sportovní a oddychové plochy pro různé věkové kategorie dětí.

Více informací na www.prazskenaplavky.cz

Kalendář akcí pro toto místo

Pražské náplavky
Prohlédnout akce

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA