Notice: Trying to get property 'name' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1830

Notice: Trying to get property 'slug' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1832
Pražská tržnice je místem různorodých prodejců a aktivit » Tipy na výlet
REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

Pražská tržnice je místem různorodých prodejců a aktivit

Tohle místo je srdcovka, ať už díky trhům, skvělému jídlu či dalším službám. Pražská tržnice v nedávných dobách došla razantních změn. Její jedinečná atmosféra dob minulých se změnila, vietnamské zboží bylo v posledních letech potlačeno, naleznete zde ale spousty různorodých stánků a prodejen. Je zde také prostor pro kulturu.

Pražská tržnice a naučná stezka

Nalézá se v historickém areálu bývalých ústředních jatek, který byl zprovozněn v roce 1895. Dodnes je areál, i díky své zachovalé architektuře, řazen po bok významných památek Evropské stezky industriálního dědictví.  Najdete zde největší zeleninové tržiště s celoročním provozem, desítky obchodů a služeb, kulturní vyžití i gastronomii. Ve farmářských stáncích si můžete zakoupit zeleninu, uzeniny, pečivo, maso, květiny, sušené ovoce či oříšky.

V Pražské tržnici je vybudována nová naučná stezka, která prochází areálem a má 14 zastávek s historickými fotografiemi a texty. Naučná stezka začíná u hlavního vchodu od řeky, pokračuje po korzu k Hale 22, a pak se vrací zpět okolo divadla Jatka 78, k vodárenské věži a dále pak k dřevěné budově ve východní části areálu. Stezka je přístupná každý den v týden bez omezení otevírací doby. 

REKLAMA

DOX centrum umění

Umělecké centrum s dočasnými výstavami, knihovnou, stylovým designovým obchodem a kavárnou s venkovní terasou. Instituce zaměřená na současné umění v Čechách, byla otevřena veřejnosti v roce 2008. Jedná se o bývalou továrnu v pražských Holešovicích, která se stala příkladem špičkové současné architektury. Program překračuje žánry, kde umění, literatura, divadlo a hudba přetváří každodenní zkušenost. Je to prostor pro veřejnou diskuzi o zásadních tématech, která potkávají náš svět.

Krokodýlí ZOO v Praze

Praha zahájila činnost v roce 2014. Naleznete zde desítky krokodýlů a největší druhovou kolekci suchozemských želv. ZOO umožňuje krom klasických prohlídek také VIP prohlídky pro náročnější návštěvníky. Zkušený odborník na krokodýly vás provede komentovanou prohlídkou obohacenou o zajímavé příběhy konkrétních krokodýlů. Můžete si zde udělat i vlastní fotku s malým krokodýlem. Máte zcela unikátní možnost bezpečně si sami nakrmit krokodýly, při čemž se můžete vyfotografovat. Nově zde nabízejí i VIP prohlídku věnovanou suchozemským želvám. Vyfotíte se s krásnou velkou želvou, prozradí vám zajímavé rekordy z želví říše, představí vám jednotlivé druhy, včetně málo známých zajímavostí. Prohlédnete si zblízka lebku i vypreparovaný krunýř obří želvy a velké želvy si sami nakrmíte a pohladíte.

Zdroj a více informací najdete na: www.prazska-trznice.cz, www.dox.cz, www.krokodylipraha.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA