Notice: Trying to get property 'name' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1830

Notice: Trying to get property 'slug' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1832
Prázdninové zážitky pro celou rodinu na zámku Radíč » Tipy na výlet
REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

Prázdninové zážitky pro celou rodinu na zámku Radíč

Zámek rytířů a princezen

Radíč – zámek rytířů a princezen
Přemýšlíte kam na výlet s dětmi, i těmi nejmenšími, tak aby to bavilo celou rodinu? Jen 54 km na jih v malebné sedlčanské krajině naleznete krásný venkovský zámeček, který se přímo specializuje svými zážitkovými programy na rodiny s malými dětmi.  Jde o barokní zámek Radíč, pro děti Zámek rytířů a princezen.  O prázdninách je otevřeno každý den mimo pondělí od 10,00 – 17,00 hod a probíhají zde zážitkové prohlídky zámku všemi smysly, tedy prohlídky úplně jinak než je všichni pamatujeme z jiných zámků a hradů.

Hned u vchodu do zámku Vás přivítá lahodná vůně čerstvě pražené kávy s nabídkou dezertů a delikatesních čokoládových lanýžů.  Po prohlídce zámku si totiž můžete objednat v místním Cafe-baru třeba Capuccino s velkým kopcem pěny a vychutnat si jej v klidu v zámeckých zahradách, zatímco si Vaše děti budou hrát na dětském hřišti. Tatínek se opodál rád zabaví lukostřelbou či střelbou z kuše.

V interiéru zámku, který je mimochodem designován ve stylu francouzských zámeckých usedlostí a může být pro vás zajímavou inspirací, nenajdete žádné šňůry a bariéry, ale pohybujete se přímo v komnatách jako panstvo. Provede Vás buď rytíř, se kterým mohou Vaše děti hledat v interiéru zámku ukrytý poklad a naučí děti dokonce i čarovat, nebo barokní malíř, který Vám odtajní šifry a symboly skryté v barokních malbách v jižním křídle zámku. Prohlídky zámku jsou všemi smysly, znamená to tedy, že se budete nejen dívat a naslouchat, ale také ochutnávat zámeckou kuchyni či různé vůně, a také se exponátů dotýkat. Na zámku Radíč Vaše děti neuslyší „Nesahat“

REKLAMA

Hlavní atrakcí na Zámku rytířů a princezen  je  pro rodiny s dětmi interaktivní komnata, která se otevírá na půlhodiny vždy po každé zážitkové prohlídce zámku. Jmenuje se Budoár pro princeznu či Dětská zbrojnice a je plná šatů a doplňků pro princezny a rytířské zbroje k vyzkoušení na vlastní kůži. Najdete tam i šaty pro maminky či oblek zámeckého pána pro tatínka. Co takhle vyzkoušet rokokovou paruku Marie Antoinetty nebo šaty Šíleně smutné princezny?

O prázdninách pro Vás Zámek rytířů a princezen připravuje ještě přídavné programy na víkend. V sobotu si můžete užít pohádkové divadlo na letní scéně, začíná se hrát vždy v 16,00 hod. V nabídce je jen to nejlepší z tématu rytířů a princezen, můžete se těšit např. na Popelku od Evy Hruškové, rytířský turnaj na chůdách od divadla Studna nebo kejklířské pohádky od divadla Kejklíř.  Aktuální program viz www.ch-radic.cz.

Neděle jsou věnovány zábavnému dvouhodinovému programu Škola pro princezny a rytíře, který je vhodný pro děti od 3-9 let. Ve Škole pro princezny a rytíře zámku Radíč se děti naučí všechny dovednosti, které každá správná princezna či rytíř musí umět. Od základů dvorské etikety, přes zážitkovou návštěvu zámku, Budoáru pro princeznu a Dětské zbrojnice, jízdu na rytířském fríském koni, lukostřelbu, dvorské rytířské hry, až po pasování do stavu šlechtického.  Každé dítě obdrží o absolvování rytířských či princeznovský glejt se svým jménem.

O poslední prázdninové sobotě Vás můžeme navíc pozvat na velký Bál pro princezny a rytíře s Inkou Rybářovou, který se koná 31. 8. 2013 od 15,00 hod. Jste srdečně zváni!

Více  www.ch-radic.cz

Interneotvé stránky: http://www.ch-radic.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA