REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.9. a svátek má Václav

Pozvánka do královského města Kolína

 

Přijměte pozvání do královského města Kolína, kde můžete obdivovat významné architektonické i technické památky nebo se vydat na výlet do okolí např. po stopách bitvy u Kolína.  

REKLAMA

Mezi největší zajímavosti Kolína patří zejména chrám sv. Bartoloměje, na jehož vybudování se podílel známý stavitel Petr Parléř, neorenesanční radnice na Karlově náměstí a Jeruzalém na Labi – kolínský židovský klenot. Synagoga v bývalém židovském ghettu je jedna z nejstarších a nejcennějších synagog na území Čech, starý židovský hřbitov je považován za unikát.

S dětmi vystoupejte na rozhlednu Vodárna, pozdravte se s medvědy od Kolína nebo se vydejte na projížďku nejstarší polabskou řepařskou drážkou.  

Na přelomu roku byly všechny významné kolínské památky označeny informačními panely se základními historickými informacemi v českém i anglickém jazyce. Sedm nejvýznamnějších památek (Karlovo náměstí, chrám sv. Bartoloměje se zvonicí a kostnicí, synagoga a bývalá židovská škola, zámek, starý židovský hřbitov, věž Práchovna a rozhledna Vodárna) je propojeno hrou v rozšířené realitě s názvem Tajemný Kolín. Po stáhnutí aplikace Tajemný Kolín do telefonu či tabletu a nasnímání konkrétního panelu ožije v telefonu rozšířená realita.  Na 3D modelech je třeba hledat dílky skládanky a vyluštit tajenku, zároveň se hráč dozví další zajímavou informaci nebo záhadu vážící se k danému objektu. Po splnění celého úkolu budou návštěvníci odměněni v jednom z informačních center.

Do kalendáře si již teď můžete zaznamenat termíny pravidelných akcí, které město pořádá, zejména festival dechové hudby Kmochův Kolín, který patří mezi největší kulturní události středočeského regionu. 56. ročník festivalu se koná 7. – 9. 6. 2019. V letních měsících a v září nezapomeňte navštívit sérii koncertů Kolínské kulturní léto a Gasparádu, divadelní festival na počest slavného rodáka J. G. Deburaua.

Město Kolín má návštěvníkům co nabídnout, přijeďte se přesvědčit.

AKCE:

Den záchranářů – přehlídka složek IZS, koncerty, bohatý program pro děti

8. 5. 2019, Kolín

www.mukolin.cz

56. ročník festivalu Kmochův Kolín – mezinárodně uznávaný a respektovaný  festival dechové hudby

7. – 9. 6. 2019, Kolín

www.kmochuvkolin.cz

Kolínské kulturní léto –  série koncertů na Karlově náměstí a Kmochově ostrově

1. 7. – 30. 9. 2019

www.mukolin.cz

Gasparáda – mezinárodní divadelní festival J. G. Deburaua

5. – 6. 9. 2019

www.mukolin.cz

www.mukolin.cz

www.infocentrum-kolin.cz

www.vodarnakolin.cz

MĚSTSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM Kolín

Na Hradbách 157, 280 02, Kolín I

TELEFON: +420 321 712 021

MOBIL: +420 774 138 197

E-MAIL: [email protected]

WEB: www.infocentrum-kolin.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA