REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 22.9. a svátek má Darina

Poznejte tajemství výroby porcelánu THUN

Zavítejte do věhlasné porcelánky v Nové Roli, kde si můžete v rámci programu Porcelánová školička vytvořit jedinečný originál a seznámit se s prací dekoratérů či navštivit Muzeum porcelánu.

Porcelánová zastávka 

V roce 2015 byla v prostorách porcelánky Thun 1794 a.s. v Nové Roli otevřena tzv. Porcelánová zastávka – vstupní brána stávajícího Návštěvnického centra. Společnost Thun 1794 a.s. rozšířila Návštěvnický okruh na základě zvýšené poptávky návštěvníků o novou expozici a tou je právě Porcelánová zastávka. Jedná se o expozici koncipovanou jako Porcelánový příběh, který zohledňuje technologický proces výroby porcelánu od úpravy hlavní suroviny – kaolinu – až po finální výrobek. Návštěvník může kromě poznávací prohlídky využít také služeb stravovacího zařízení či zakoupit porcelán v podnikové prodejně.

Muzeum porcelánu

Společnost Thun 1794 je lídrem prezentace výroby porcelánu na území České republiky. Z tohoto důvodu dlouhodobě podporuje rozvoj Návštěvnického centra Thun 1794 zejména v oblasti naučných programů, ale nově i s odkazem na historii. Na přelomu roku 2020 a 2021 bylo dokončeno v Porcelánové zastávce Muzeum porcelánu Nová Role, a to u příležitosti 100 let od zahájení výroby porcelánu v Nové Roli. Muzeum v ucelené podobě prezentuje výrobu za 100 let a to nejenom prostřednictvím koncových výrobků, ale hlavně prostřednictvím jejich autorů, jako je prvorepublikový Heinrich Hechtfischer – původně umělecký ředitel v Rosenthalu – se svými unikátními glazurami. Následuje poválečná česká škola Jaroslava Ježka, který uspěl se svým tvarem Elka na výstavě EXPO Brusel v roce 1958. Samozřejmě nechybí tvorba Jiřího Laštovičky a prostor nejenom ve výrobě, ale i muzejní expozici je dán novým tvůrcům jako je Lenka Sárová Malíská. 

REKLAMA

Porcelánka v Nové Roli si v roce 2021 připoměla100 let od svého založení. Takové výročí si zasloužilo patřičnou pozornost, proto se porcelánka rozhodla rozšířit Návštěvnické centrum a nabídnout návštěvníkům ke shlédnutí nové exponáty v Muzeu porcelánu. Jedná se především o speciální kolekci váz s unikátními glazurami.

Porcelánová školička

S dětmi doporučujeme navštívit Porcelánovou školičku. Zážitkový program je určený pro všechny, kteří rádi tvoří a chtějí si vytvořit vlastní originál. Hrneček si můžete ozdobit dekorativními tisky v otevíracích časech Návštěvnického centra Thun 1794 a Muzea porcelánu.
Tvůrčí dekorace porcelánu ideálně navazuje na prohlídku porcelánky největšího výrobce porcelánu v České republice Thun 1794 a.s. v Nové Roli.
Porcelánka touto zábavnou a naučnou formou přibližuje řemeslnou práci spojenou s výrobou porcelánu široké veřejnosti. 

Návštěvnický okruh zahrnuje

  • galerii porcelánu
  • informační okruh
  • filmovou projekci
  • servis pro klienty
  • prohlídku výroby s průvodcem
  • návštěvu shopu
  • celá prohlídka trvá cca 40 min.

Návštěvnické centrum a Porcelánová zastávka Thun 1794 
Adresa: Tovární 242, 362 25  Nová Role
Rezervace: +420 776 20 50 10, +420 776 20 50 25 
E-mail: [email protected]

Po  Pá: 9:00 – 15:00
Sobota: 10:00 – 14:00

Těšíme se na Vás v našem obnoveném Návštěvnickém centru!

www.fabriktour.cz

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA