REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 5.6. a svátek má Dobroslav

Kde se pivo pije, tam se dobře žije

Roku 1842 zde uvařili první ležák plzeňského typu na světě, charakteristický plnou chutí a průzračnou zlatou barvou. Nyní je vzorem pro více než 80 % všech pivních značek. Je unikátní díky kvalitě použitých surovin a speciálnímu výrobnímu postupu. Vydejte se na prohlídku do pivovaru Plzeňský Prazdroj, plzeňského historického podzemí, do pivovarského muzea a poznejte unikátní příběh piva.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Milovníci piva dozajista ocení návštěvu historických sklepů, kde se dodnes vyrábí pivo Pilsner Urquell tradiční metodou jako za dob prvního sládka. Tento unikátní postup vaření piva v roce 1842 zavedl Josef Groll. V rámci prohlídky je degustace nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell načepovaného přímo z ležáckých dubových sudů v historických sklepech. Z nádvoří pivovaru vás převeze pivovarský autobus naprohlídku stáčírny, jejíž kapacita je neuvěřitelných 120 000 lahví za hodinu. 

Prohlídka pivovarského muzea

Nasajte atmosféru původního právovárečného domu z 15. století, ve kterém vám v muzeum povypráví příběh pivovarnictví. Spatříte zde nejmenší džbánek na světě, pivovarskou laboratoř nebo gotickou sladovnu. To vše a mnoho dalšího skrývá právovárečný dům. Pivovarské muzeum v Plzni střeží celou legendu pivovarnictví. Pojetím i šíří expozice prý nemá ve světě konkurenci. Odhalíte zde tajemství výroby a podávání piva, uvidíte zde pivní korbely ze skla, keramiky a cínu, kolekce pivních lahví a další sběratelské kuriozity. Seznámí vás zde s historií plzeňských hospod, hvozd nebo valečku. K prohlídce dostanete pivenku na ochutnávku ležáku, kterou budete moci využít v jedné z vybraných plzeňských hospod. V budově Pivovarského muzea můžete navštívit místní pivotéku, která disponuje téměř 140 druhů piv z více než 24 pivovarů z celé republiky.

REKLAMA

Plzeňské historické podzemí

Navštivte labyrint chodeb, sklepů a studní, které byly budovány od 13. století pod historickým centrem města Plzně. Historické podzemí disponuje okolo 13 kilometrů chodeb, sídlí v budově Pivovarského muzea. Odhalte tajemství autentických nálezů a poznejte život středověkých obyvatel. Dozvíte se zde, jak podzemí vzniklo, a poznáte rozmanitost jeho využití. Prohlídkový okruh podzemím je dlouhý zhruba 800 metrů a nachází se v hloubce 9 až 12 metrů pod historickým centrem města Plzně. Teplota zde se pohybuje okolo 6 °C, proto svetry a bundy s sebou.

Zdroj a více informací naleznete na: www.prazdrojvisit.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA