REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Pojistěte se proti úrazu na cestách

23. 6. 2022

Už se nemůžete dočkat, až si sbalíte věci, naložíte je do auta a vyrazíte vstříc novým dobrodružstvím? Ať už do cíle vaší cesty dojedete autem, vlakem, na kole nebo poletíte, jsou věci, bez kterých byste vůbec vyrážet neměli. Patří mezi ně i cestovní pojištění a úrazové pojištění na cesty.

Proč se na cesty extra pojistit?

Všichni se na dovolenou těšíme a chceme si ji maximálně užít. Zapomenout na všední starosti, dělat, co nás baví, poznávat nová místa, užívat si. I během dovolené se ale může stát spousta věcí, které nám ji dokážou pořádně otrávit. Úraz, nemoc nebo způsobení škody někomu jinému mezi ně rozhodně patří.

Když se něco takového stane, jsme rozmrzelí, nálada klesne skoro až na bod mrazu. A co teprve, když zjistíme, jako pro nás situace bude mít důsledky? S těmi finančními vám ale může pomoci pojištění.

REKLAMA

Cestovní pojištění je základ

Naprostým minimem by mělo být sjednání cestovního pojištění, jehož součástí je:

  • Pojištění léčebných výloh, které vzniknou v souvislosti s léčením úrazu nebo nemoci jako základní stavební kámen celého cestovního pojištění.
  • Non-stop asistenční služby na telefonu.

Úrazové pojištění jako připojištění

Kromě klasického cestovního pojištění si můžete sjednat i pojištění proti úrazu na cestách. I zlomená noha nebo ruka umí dovolenou znepříjemnit, a co teprve to, že budete nějakou dobu v pracovní neschopnosti a nebudete moci chodit do práce?

Nemocenská není nijak závratná, takže každá koruna navíc se hodí. Díky úrazovému pojištění dostanete za každý den léčení úrazu předem smluvenou částku, se kterou pak můžete naložit dle svého uvážení.

Víte, že úrazem se pro účely úrazového pojištění rozumí úraz poškozeného, ke kterému došlo nezávisle na jeho vůli během trvání úrazového pojištění a bylo způsobeno nečekaným a náhlým působením vlastní tělesné síly nebo zevních sil? Stejně tak se za úraz považuje újma na zdraví nebo smrt v důsledku:

  • Choroby, která vznikla jako následek úrazu.
  • Úderem blesku nebo elektrickým proudem
  • Zvýšením svalové síly, která působí na končetiny nebo páteř a jejímž následkem došlo k vymknutí kloubu, přetržení vazů, šlach, svalů, pouzder apod.
  • Tonutím a utonutím
  • Diagnostickými léčebnými a diagnostickými zákroky, které byly provedeny s cílem léčit následky úrazu.
Pozor na výluky z pojištění

Stejně jako každé pojištění má i to úrazové stanovené výluky, tedy situace, na které se nevztahuje a pojišťovna tak neposkytne pojistné plnění poškozenému.

Každá pojišťovna je může mít definované jinak, obecně ale jde třeba o úmyslný úraz, zhoršení následků úrazu, když úmyslně a vědomě pojištěný nevyhledá zdravotní péči, vědomé nerespektování rad lékaře, vznik infekčních chorob nebo vznik či zhoršení břišní nebo tříselné kýly.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA