Notice: Trying to get property 'name' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1830

Notice: Trying to get property 'slug' of non-object in /var/www/vhosts/vyletnik.cz/httpdocs/vyletnik2021/wp-content/themes/vyletnik/app/helpers.php on line 1832
Pohádkové Velikonoční prázdniny » Tipy na výlet
REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 5.6. a svátek má Dobroslav

Pohádkové Velikonoční prázdniny

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady u Jičína – Výlet pro děti i dospělé do pohádek čaroděje Archibalda I.

Nechte se unést atmosférou dračí čarodějné pohádkové prohlídky a vstupte DO POHÁDEK ČARODĚJE ARCHIBALDA I. Nejvyšší pohádkový čaroděj, čarodějnice, kouzlobabky, princezny, čerti a čertice, draci a dráčkové, strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény tu na Vás už netrpělivě čekají. Brzy jich tu napočítáte už na 250! Hradem vás od sklepa až po půdu provede opravdová krásná princezna, udatný rytíř,
moudrý čaroděj nebo rozpustilá čarodějnice. Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady měl v loňském roce 103 tis. návštěvníků. Převážná část prohlídkových okruhů je věnována dětem, ale laskavý humor pohádek čaroděje Archibalda I. rádi ocení i dospělí. Tři prohlídkové okruhy Do pohádek čaroděje Archibalda I. – Zámecké pohádkové sklepení, Hradní pohádková půda a Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou – můžete navštívit celoročně.

Novinkou letošní sezóny jsou OBŘÍ SMARAGDOVÍ DRACI, kteří vylézají ze starohradských podzemních katakomb v prohlídkovém okruhu Zámecké pohádkové sklepení. Krásná princezna nebo veselá čarodějnice vás zavede do lesního a ledového království, potkáte tu rodinku starohradského obra Zelijáše, vodníky, čertovskou domácnost, pohádkovou hladomornu, velkého ochočeného draka Třífrňáka a palác plný skřítků.

V dalším okruhu Hradní pohádková půda uvidíte čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, strašidláckou kuchyni, čarodějnou prádelnu čarodějnice Furtoperty a mydlírnu čaroděje Mydlifouse, pohádkový časostroj, strašidýlka, strašidláky a skřítky. Čeká Vás i lekce čarodějného létání na koštěti.

REKLAMA

V prohlídkovém okruhu Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou uvidíte ojedinělou expozici u nás Jak se žilo za císaře pána F. Josefa I., kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. Především děti potěší návštěva DRAČÍ KRÁLOVSKÉ KOMNATY, kde vládne moudrý dračí král Rozumbraďák XVI. se svojí dračí ženou královnou Starostlindou a třemi neposednými dcerkami, dračími princeznami Trajdalínou, Lajdalínou a Rozcaplínou. Navštívíte skalního draka Balvaňáka, ohnivého draka Fajrunďáka, vodního draka Hydranťáka a spoustu dalších draků, dráčků, dračích princů, rytířů a pohádkových bytostí ze Starohradských pohádek nejvyššího pohádkového čaroděje Archibalda I.

Už v předzámčí vás upoutá nápis Čarodějná Bestyjola, kde jsou živá zvířátka, havěť a potvůrky zdejších čarodějnic.

Zajímavé pohádkové a historické akce pro děti i dospělé se tu konají celoročně. Velikonoční prázdniny na konci března Vám zpříjemní ČARODĚJNÉ VELIKONOCE. První velkou akcí letošní sezóny jsou již tradiční VALDŠTEJNSKÉ SLAVNOSTI VÍNA v sobotu 13. dubna za osobní účasti budoucího vévody Albrechta z Valdštejna a jeho družiny. Čeká Vás ochutnávka vín, dobový a vinný jarmark, souboje královských mušketýrů, pohádkové vinobraní pro děti, vojenská přehlídka a další zajímavosti. Všechny akce a další podrobnosti najdete na www.starehrady.cz. Kontakt info@starehrady.cz, tel. 602302265.

VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY – otevřeno od 27. 3. – 1. 4. 2013

Pojďte s námi do pohádek čaroděje Archibalda I. V prohlídkových okruzích – Zámecké tajemné sklepení, Hradní pohádková půda a Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou – přijďte čarovat s našimi živými pohádkovými bytostmi – princeznami, vodnicemi, čerticemi, čaroději a čarodějnicemi a jejich dvě stě padesáti pohádkovými kamarády ze Starohradských pohádek.

 POHÁDKOVÉ VELIKONOCE na Starých Hradech – sobota 30. 3. – pondělí 1. 4. 2013

Ochutnejte sváteční lektvary, utrejchy a  dobroty našich čarodějnic a princezen. Zábava, soutěže, hry a překvapení pro děti i dospělé.

Interneotvé stránky: http://www.starehrady.cz/

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA