REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 22.9. a svátek má Darina

Autosalon veteránů

Vyrazíte-li do Krkonoš, případně budete-li mít cestu přes Novou Paku, rozhodně se zastavte ve zdejším autosalonu klasických sportovních vozidel. Kousek za cedulí označující začátek obce, v budově staré továrny, se za výlohou leskne několik desítek veteránů více či méně věhlasných značek.

Oproti technickému muzeu, kde se můžete dívat zejména na exponáty z počátku výroby automobilů, bude novopacký autosalon působit trochu moderně. Zdejším vozům je málokdy více než čtyřicet let. Přesto dokáží zaujmout víc, než mnohý vůz z první republiky. Střední generace zde najde mnohdy vysněná auta svého mládí. Namátkou jmenujme Porsche 911 z roku 1976, Ford Mustang 289 Cabrio z poloviny šedesátých let nebo Rols-Royce Silver Shadow z 1977. Pak stačí udělat pár kroků a budete stát kousek od Mercedesu SL z roku 1976, o jehož tvarech se rozhodně nedá říci, že jsou vyvážené.

Vybírat můžete mezi vozy po kompletní renovaci, s cenovkou vyšší než slušně vybavená oktávka, ale i stroji, které sláva teprve čeká. Zatímco pomyslným vrcholem byl v době naší návštěvy Austin-Healey 3000 MK 3 vyrobený v roce 1965 s cenovkou atakující 800 tisíc, na opačném konci stál nepojízdný Peugeot 202 ze začátku čtyřicátých let, který na své znovuzrození teprve čeká.

REKLAMA

Otevírací doba:

Po-So: 9-12, 13-17

Dopravní dostupnost:

Auto můžete zaparkovat přímo u objektu na rozšířené krajnici nebo v rovnoběžné ulici u bytových domů.

Interneotvé stránky:

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA