REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

Po výletě do Terezína si běžte oddechnout na piknik na Střelecký ostrov v nedalekých Litoměřicích

Památník Terezín je specializovaná česká kulturní instituce. Má za úkol uchovávat a ctít památku obětem nacistické perzekuce během druhé světové války, dozvíte se zde mnoho zajímavého. Blízkým Litoměřicím a celému okolí se pro úrodnou teplotně nadprůměrnou polohu přezdívá Zahrada Čech. Stejný název má také veletrh zemědělských produktů, zemědělských strojů a potřeb pro zemědělce a zahrádkáře, na který se také přijďte podívat.

Památník Terezín

Byl založen v roce 1947 pod názvem Památník národního utrpení. Památník Terezín rozvíjí především muzejní, výzkumnou, výstavní a vzdělávací činnost spojenou s nevlídným zacházením lidí během války. Součástí Památníku Terezín jsou objekty, které můžete navštívit: Malá pevnost, Magdeburská kasárna Muzeum ghetta, krematorium a židovský hřbitov, modlitebna, kolumbárium, replika mansardy. V současnosti je hlavním sídlem Památníku Terezín tzv. Malá pevnost. Expozice v této části líčí otřesné a nelidské podmínky, v jakých zde žili vězni za obou světových válek, zejména pak za té druhé. Návštěvu všech objektů Památníku Terezín lze absolvovat s průvodcem, když si to dopředu zarezervujete, ale také bez průvodce.

Zahrada Čech

Název byl prvně použit v 17. století, a pak často používán od 19. století. Básník Bohuslav Balbín o této krajině napsal: „Právem se tato krajina nazývá rájem Čech, vše je zde neobyčejně úrodné, ať máš na mysli plodiny jakéhokoliv druhu, utěšené zahrady, kopce porostlé osením a horské stráně ozdobené vinicemi.“ Jedná se o oblast dolního toku řeky Ohře, od Doupovských hor po soutok s Labem, jejíž součástí je i České středohoří.

REKLAMA

Střelecký ostrov v Litoměřicích

Nalézá se v jihovýchodní části Litoměřic, měří na délku zhruba 800 metrů a na šířku v nejširším místě u letního kina bezmála 200 metrů. Ostrov je využíván především k rekreaci, sportu, oddechu místních obyvatel i návštěvníků města. Částečně je také využíván ke komerčním a hospodářským účelům. Jedna část má povahu anglického parku až lesoparku se vzrostlými stromy. Oblíbenou částí ostrova je letní kino a malá restaurace. Pořádají se zde koncerty a hudební festivaly. Nedaleko kina objevíte krásný dřevěný secesní altán. Na ostrově naleznete různá sportoviště, je zde veslařský klub, tenisové dvorce či jachtařská loděnice.

Zdroj a více informací naleznete na: www.pamatnik-terezin.cz, cs.wikipedia.org

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA