REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Po stopách šumavských sklářů a obrany hranic

24. 9. 2012

Ještě než náš kraj definitivně opustí příjemné teploty, vydejte se za poznáním na Šumavu. Čekají vás tu nejen příjemné procházky krajinou plnou unikátních přírodních jevů, ale i spousta naučných stezek, kde na vlastní kůži poznáte, jak zde vypadal život!

Protože již končí letní turistická sezóna, není žádný problém sehnat zde velmi příjemné ubytování. Navíc máte velkou šanci, že získáte ke svému pobytu slevu, což se vyplatí nejen rodinám s dětmi.

Sklářská stezka

Věděli jste, že právě uprostřed šumavských lesů se skvěle dařilo sklářům, kteří zde vyráběli velmi kvalitní a vyhlášené okenní sklo, skleněné korálky a další nádherně zdobené předměty?

REKLAMA

Sklářských hutí tu fungovalo několik desítek. První z nich údajně pochází už z první poloviny 14. století!
O historii a zajímavostech ze života sklářů se můžete dozvědět více z informačních tabulí, které všechny trasy stezky lemují. Vybrat si můžete z několika tras. Některé vedou v těsné blízkosti Železné Rudy, jiné se pouštějí o něco dál, ale za to vás dovedou k pozůstatkům skutečných hutí.

V obcích a osadách poblíž stezky můžete obzvlášť teď s koncem sezóny sehnat opravdu levné ubytování pro celou rodinu, a to jak v penzionech, tak kempech.

Jak náročné bylo bránit hranice po 2. světové válce?

Mnozí z vás možná mají v živé paměti, jak vypadala obrana československých hranic do roku 1989. Vaše děti ale takové vzpomínky nemají a není nic lepšího, než jim takto významný bod naší historie připomenout.

Turistická stezka Utajená obrana hranic vás provede po místech, kde byly v minulosti vybudovány různá vojenská opevnění a hrazení, železobetonové kryty i drobné úkryty, kde vojáci nekonečné hodiny a dny čekali na útok „nepřátelských imperialistů“.

Mnohé z objektů jsou upraveny tak, abyste do nich mohli bezpečně vstoupit a na vlastní oči si prohlédnout, v jakých podmínkách zde vojáci přebývali. Nezapomeňte si však s sebou svítilnu, v krytech je neprostupná tma!

Na konci cesty si dopřejte odpočinek a pochutnejte si na něčem výborném v místních restauracích. Zkuste využít i dostupné slevy na internetu, které mnohá tato zařízení nabízejí.

Interneotvé stránky:

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA