REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Po stezkách a na hrad nechte směřovat vaše kroky

Novogotický Horní hrad stojí na skalním ostrohu v nádherném údolí Hornohradského potoka. Vydejte se dále po místních stezkách, nebudete litovat. Stezka krušnohorských pověstí a naučná stezka Božídarské rašeliniště ve vás zanechá krom nově nabytých informací také pocit příjemně prožitého dne.

Hauenštejn neboli Horní hrad

Hrad je obklopen lesy, loukami a potoky. Byl vystaven ve 13. století. Hrad začal postupem času chátrat, a tak je v současné době rekonstruován. Aktuálně se dá vystoupat na hradní věž, prohlédnout si zámeckou kapli a navštívit komnatu s neogotickým mobiliářem. Přístupná jsou také gotická sklepení a rytířský sál s krásným dřevěným vyřezávaným stropem. Pod hradem naleznete k odpočinku park s altánem. Nevynechejte prohlídku přilehlého arboreta s mnoha jedinečnými rostlinami a dřevinami. Je zde také možnost noční prohlídky, která ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek.

Stezka krušnohorských pověstí

Pokud se vydáte na Stezku krušnohorských pověstí, tato mýtická krušnohorská stezka vás jistě nadchne. Je to pohodová procházka lesem, která začíná několik metrů pod areálem Plešivec. Na začátku stezky spatříte velkou bránu. Stezka je dále po celé délce lemovaná nádhernými sochami dřevěných pohádkových bytostí. U soch naleznete vždy zajímavé povídání o provázanosti s Krušnými horami. Příběhy plešivští posbírali od zdejších starousedlíků a jiných milovníků starých příběhů. Stezka je 2 km dlouhý okruh a není nijak náročná. Zabaví se na ní nejen malí, ale i velcí. Uslyšíte zde pověsti o Marzebille, ohnivci, hejkalovi Hejmovi, Perkmonovi, rytíři, stromových ženách, čertovi nebo Šrakakalovi.

REKLAMA

Naučná stezka Božídarské rašeliniště

Stezka Božídarské rašeliniště vede částí Národní přírodní rezervace Božídarské rašeliniště, které bylo podle Ramsarské úmluvy vyhlášeno mezinárodně významným mokřadem. Božídarské rašeliniště se rozkládá na ploše 930 ha. Samotná stezka je dlouhá přes tři kilometry, začíná u Infocentra Boží Dar. Tam je také umístěna první informační tabule, na stezce jich potkáte celkem 12. Větší část stezky vede po povalových chodnících. Ty zajišťují bezpečnost nejen návštěvníkům, ale také poskytují ochranu rašeliništi i vzácným druhům živočichů a rostlin, které se v něm nachází.

Zdroj a více informací naleznete na: zivykraj.cz, www.krusnohorci.cz, www.bozi-dar.eu

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA