REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Plavecký bazén uprostřed Šumavských hvozdů

10. 5. 2013

V centru národního parku v obci Srní se nachází jediný 25 metrový hotelový bazén na českých horách.

Návštěva bazénu, jehož součástí je i střídavě pouštěná sauna nebo pára, vybízí k relaxaci po celodenních výletech. A to jak pěších tak na kole.
 Bazén však neslouží pouze k relaxaci, ale probíhá zde výuka plavání škol z celé naší republiky. Místo, aby některé školní děti dojížděli na plavání do vzdálenějších měst, několik po sobě následujících týdnů a pokaždé riskovali nachlazení, mohou zde prožít týden plavání se školou v přírodě. V plavecké škole na Srní každoročně zdokonalí své plavecké dovednosti přes 1000 dětí, od malé školy z Borových Lad po velké v Praze.
Po malých plavcích pak nastupují ti větší, což je plavecká mládežnická reprezentace, včetně Jana Micky, který se v uplynulém roce zúčastnil olympiády v Londýně a překonal 34 let starý český rekord na 1500 metrů  volný způsob. Dále zde mají soustředění další plavecké a triatlonové kluby z Čech a Německa.

Další aktivitami jsou plavecké a triatlonové závody, jak pro výkonnostní sportovce, tak pro širokou veřejnost, jako například Evropský plavecký den.
Na bazén se můžete podívat také ve fotogalerii hotelu Srní www.hotely-srni.cz

REKLAMA

Interneotvé stránky: http://www.hotely-srni.cz/hotelysrni/

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA