REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 27.9. a svátek má Jonáš

Plavby na řece Vltavě ukáží podzimní krásu jižních Čech

Podzim je již za dveřmi a brzy příroda ukáže krásnou paletu barev. Objevte s námi krásu podzimu na řece Vltavě a Lužnici z Týna nad Vltavou a v Hluboké nad Vltavou. Naše vyhlídkové plavby Vám nabídnou přírodní krásy a atraktivní turistické cíle, které zpestří vás den během babího léta. Pohoda i zážitek pro malé a velké dokáže navodit jedině plavba na řece.  To vše nabízí Jihočeská plavební na jihu Čech.

Využijte možnosti posledních teplých dní babího léta na plavby na Českobudějovicku a Vltavotýnsku, a to hned na třech místech. Připravili jsme si pro Vás stručný přehled s naší nabídkou plaveb. Veškeré další informace naleznete na www.jihoceskaplavebni.cz

Plavby Týn nad Vltavou

V Týně nad Vltavou díky omezení plaveb kvůli výstavbě silničního mostu jsou Vám o víkendu nabízeny na tři varianty, a to ve směru k přehradě Kořensko, která propojuje Vltavotýnsko s přehradou Orlík, a ve směru proti proudu Lužnice do Koloděj nad Lužnicí.

REKLAMA

  1. OKRUH (cca 25 min.) – plavba z Týna nad Vltavou k soutoku Vltavy s Lužnicí. Známý z Troškovy komedie Kameňák. Tento okruh je vhodný zejména pro rodiny s dětmi do 4 let.
  2. OKRUH (cca 55 min.) – plavba z Týna nad Vltavou na soutok Vltavy s Lužnicí a dále po Vltavě k vodnímu dílu Kořensko, kde lze dostat na přehradu Orlík.
  3. Okruh (cca 120 min) – plavba z Týna nad Vltavou přes soutok a dále po Lužnici do Koloděj nad Lužnicí, kde se loď u zámku Mitrowicz obrací, a vrací se zpět k soutoku, kde následně pluje k přehradě Kořensko a zpět do Týna.

Plavby Hluboká nad Vltavou

Chcete-li si užít Hlubokou nad Vltavou a nedalekou ZOO z nového úhlu pohledu a ještě více svým dětem zpříjemnit fajnový výlet, v tom případě si nenechejte ujít náš vyhlídkový přívoz na Munickém rybníce. Loď jezdí v pravidelných intervalech až do přelomu září a října mimo pondělí a nabízí skutečný zážitek!

Přístaviště se nachází poblíž kruhového objezdu v Hluboké nad Vltavou. Auto můžete nechat na nedalekém centrálním parkovišti. Patnáctiminutová plavba je samozřejmě možná i z druhého směru, tedy od ZOO Hluboká. Jízdní řád a všechny potřebné informace naleznete na TOMTO odkazu.

Přívoz Purkarec pro pěší, cyklisty i sportovce

Ve vorařské obci Purkarec nacházející se mezi Týnem a Hlubokou nad Vltavou provozujeme přívoz přepravující pěší a cyklisty, který Vám zkrátí cestu na druhý břeh nebo převeze ke zřícenině Karlovu hrádku. Pro nadšence lezení nabízíme možnost přepravy na jednu ze 3 ferrat v soutěsce Vltavy. Přívoz funguje do konce října o víkendech a svátcích na zavolání či v pracovní dny na objednávku. Více na ZDE.

Naše plavby Vám mají za cíl představit krásy jižních Čech a poskytovat výletníkům příjemné zážitky a relaxaci.  Vydaří-li se babí léto, vše umocní pohled na krásy přírody i např. zámek Hluboká v barvách podzimu. Neváhejte a využijte poslední teplé dny poklidnou plavbou s námi.

Na lodi lze zakoupit teplé i studené nápoje, lodní dárkové předměty, po domluvě je možná návštěva kormidelny a focení dětí u kormidla.

Naše plavby jsou v provozu zpravidla do 30. 9. podle jízdních řádů. Dovolujeme si upozornit, že v případě nepříznivých klimatických podmínek může dojít ke změnám či zrušení plaveb. Na našich webových stránkách naleznete podrobnější a aktuální informace k našim plavbám a na E-shopu si lze zakoupit jízdenky na naše plavby za zvýhodněné ceny.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA