REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 28.5. a svátek má Vilém

Pevnost Josefov

Po prohrané válce o rakouské dědictví bylo potřeba zbudovat pevnost u nově vytvořených hranic. Pevnost byla budována mezi lety 1780-1789. Systém chodeb pevnosti musel být přísně utajován, díky čemuž i několik lidí bylo oběšeno, když se u ich našly plány stavby. Co je ale kuriózní – tato vojenská pevnost NIKDY nebyla dobývána, a proto postupně ztrácela na významu. Nejblíže k tomu měla při válce o Prusko-rakouské dědictví, její rozhodující bitva se odehrála u Sadové. Za první světové války byla používána jako zajatecký tábor a cvičiště branců. Po roce 1968 se zde usídlila "spřátelená vojska" Sovětského svazu, která po revoluci odešla.

Co uvidíte při prohlídce? Při prohlídce podzemí, kde pořádně nevede elektřina si musí každá dvojici vzít svítilnu se svíčkou (nebojte se, pokud máte děti, i ty to, co jsem viděla, zvládaly), Vám vysvětlí, jaký byl systém obrany pevnosti, projdete si muzeum, které osvětluje různé etapy v historii pevnosti, a na závěr se můžete pokochat originálem morového sloupu z náměstí a originální sochou z náhrobku tchýně Matyáše Bernarda Brauna.

Tipy na ubytování? Můžete svůj pobyt spojit s lázňským pobytem ve Velichovkách, nebo jako já se inspirovat na různých cestovatelských portálech (typu smartcestovni.cz), kde jsem našla hotel K-Triumf.

REKLAMA

Hodnocení? Pokud máte rádi historii, ale toužíte po něčem jiném, než po klasické prohlídce po zámku, Josefov je dobrá volba. A svícení svítilnou si člověk také moc často nevyzkouší:)

Interneotvé stránky: http://www.josefov-jaromer.cz/

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA