REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

Panský dvůr Telč

3. 7. 2015

Už v sobotu 11. července slavnostně otevírá své brány Panský dvůr Telč – kulturní a volnočasové centrum, kde máte příležitost něco nového se dozvědět a příjemně se přitom pobavit! Pokud hledáte netradiční sportovní vyžití za každého počasí, přijďte k nám otestovat svou obratnost a šikovnost. Zdolejte nástrahy lanového centra nebo vyzkoušejte techniku cepínového lezení (drytoolingu) na speciální lezecké stěně. Panský dvůr nabízí možnosti sportovních aktivit pro všechny generace – od malých neposedů až po seniory, kteří touží vzdorovat předsudkům a překonat sami sebe.

Nezapomeňte se projít prohlídkovým okruhem místní výstavy. Expozice z historie života na panství a v podzámčí poodhalí minulost Panského dvora – od pobíhající drůbeže a bučícího dobytka, přes desítky čeledínů a nádeníků až po prozpěvující děvčata nesoucí džbery čerstvého mléka. Prohlédnout si můžete i dobové povozy a stroje, které lidé v minulosti používali.

Součástí areálu bude půjčovna kol a multifunkční sál, kde budou pořádány divadelní představení, koncerty nebo společenské akce. Na nádvoří pak bude přes léto v provozu letní kino. Sledujte facebookovou stránku Panského dvora a žádná z událostí vám neunikne.

REKLAMA

Panský dvůr Telč vznikl revitalizací bývalého školního statku, původní statek byl ale založen již v období krátce po husitských válkách jako hospodářské zázemí telčského zámku.

Komplex kdysi zanedbaných hospodářských budov se nyní po rozsáhlé rekonstrukci proměnil v interaktivní centrum volnočasových aktivit a turistiky, které ale nadále ctí svou historii. Na Panském dvoře se zábava snoubí s příjemnou dávkou poznání.

Interneotvé stránky: http://www.panskydvurtelc.cz/

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA