REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 31.5. a svátek má Kamila

Ostrovy v srdci Prahy

Nejkrásnější pražské ostrovy naleznete v historickém centru, nedaleko od sebe. Trio ostrovů okouzlují návštěvníky atmosférou starých časů a nevšedními pohledy na Prahu přímo od hladiny řeky Vltavy.  Pokud chcete prožít příjemný den, posedět si a zapomenout na každodenní shon, udělejte si procházku a navštivte tyto ostrůvky, oázy klidu.

Slovanský ostrov

Slovanský ostrov, také zvaný Žofín se nachází u novoměstského břehu vedle Masarykova nábřeží, mezi Národním divadlem a Jiráskovým náměstím. Stojí na něm palác Žofín, Šítkovská vodárenská věž, z části také budova Spolku výtvarných umělců Mánes nad jezem, park a dětské hřiště. Na ostrově je několik společností, u kterých si můžete v teplejších měsících zapůjčit šlapadla, obeplout tak okolní ostrovy a vytvořit si nezapomenutelný zážitek.               

Novorenesanční palác Žofín je významný architektonický skvost. Konají se zde důležitá společenská setkání, kongresy, koncerty či plesy.

REKLAMA

Střelecký ostrov

Ostrov měnil v průběhu doby svou velikost i podobu a spolu s tím se měnily i jeho názvy. Říkalo se mu Malé Benátky, Hořejší či Malý ostrov, Ostrov pod mostem, Trávník či Vodní dvůr.

Další romantické místo skryté ve stínu stromů v samém srdci města pod mostem Legií. Část ostrova je veřejnosti přístupná, naleznete zde restauraci, která nabízí krásný výhled. Prostor mezi restaurací a severním koncem ostrova, včetně okolí Mostu Legií, je upraveno jako veřejný park kde si můžete posedět a kochat se výhledy na okolí. Cestičky v parku jsou převážně neasfaltované. Příležitostně se zde konají různé slavnosti, koncerty, festivaly pod širým nebem a různé další kulturní akce.            

Dětský ostrov

Ostrov se nachází u levého smíchovského břehu mezi mostem Legií a Jiráskovým mostem. Přístupný je z Janáčkova nábřeží klenutým můstkem, pod ním mohou proplouvat také vyšší parníky vyplouvající z nedaleké plavební komory. Na jedné špičce ostrova je bronzová socha řeky Vltavy, zdobená na soklu 4 dívčími reliéfy představujícími její přítoky. Ostrov poskytuje sportovní zázemí pro všechny věkové kategorie a také dětské hřiště. Naleznete zde také restauraci.

Za kulturou do Prahy

Potřebujete zažít něco výjimečného? Nechat se unášet smyslovými prožitky a mentálně si odpočinout? Dopřejte si výlet do hlavního města. Tipy na výstavy, divadla, muzikály, koncerty, nákupní centra, trhy a příležitostně i různé festivaly najdete v dalším článku – Za kulturou do Prahy – aneb víkend za kulturou v Praze.

Zdroj a více informací najdete na: www.zofin.cz, cs.wikipedia.org, www.prague.eu 

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA