REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 5.6. a svátek má Dobroslav

Rozhledna Lázek, pomník a Gansberg

22. 8. 2007

Rozhledna Lázek je malebné a klidné místo, bohužel nebyla ještě otevřená, neboť nebyla sezona. Ale výhled, byť ne zrovna z rozhledny, byl nádherný…Zrovna jsme se strefili do pěkného počasí, výhled byl rozmanitý na všechny světové strany. Jen nás zamrzelo, že všude u rozhledny byly cedule, které hlásaly – soukromý pozemek. A nikde u rozhledny jsme nenašli informace o otevírací době ani vstupném.

Cesta z hlavní silnice k rozhledně je asfaltová a hodně úzká pro auta, ale pro pěší a cyklisty super. Výhled naprosto nádherný.

Naproti autobusové zastávce u Lázku je v lesíčku pomník protifašistického odboje, kde byli oběšeni otec se synem. Vlevo od aut.zasávky cca 1 km je odbočka doprava k občerstvení a lyžařskému vleku Gansberg, který je po asfaltce cca dalších 2 km a je z dálky už vidět. V létě je tam super posezení, pohoda i pro děti (prý tam budou mít v budoucnu i houpačky a pískoviště) a v zimě se tam dá lyžovat, mají tam i lyžařský vlek. Dění na Gansbergu monitoruje denně webová kamera. Můžete si tam dát různé specialitky a spolumajitelé občerstvení jsou velmi ochotní, milí lidé, kteří dokonale znají vrcholky vzdálených hor a návštěvníkům je popisují.

REKLAMA

Otevírací doba

  • červenec-srpen út-ne 10:00-19:00
  • září-listopad so-ne 10:00-19:00

Interneotvé stránky: http://www.gansberg.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA