REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

Okamžiky štěstí na dovolené v Rakousku

7. 6. 2013

Rakousko je synonymem pro úchvatnou přírodu, v níž se můžete toulat pěšky i na kolech pod úžasnými alpskými panoramaty i koupat se v jezerech, jejichž pláže připomínají moře. Všude najdete vysoký standard ubytování za dostupné ceny a mnoho turistických atrakcí, které jsou pro ubytované hosty se speciálními slevovými kartami téměř za hubičku.

Stačí přejet jižní hranice a jste ve světě malebných městeček a vísek, kde červené muškáty a pestrobarevné pelargónie padají z oken a teras jako vodopády. Jsou tu krásná města, v nichž zjistíte, jak blízko k sobě máme, protože nás spojuje dlouhá společná historie.

Vídeň, která v posledních letech patří mezi desítku nejpříjemnějších světových měst k žití, nabízí nejen nádherné památky, ale již dlouho je oblíbeným cílem výletů za úchvatnou hudbou a zajímavými výstavami. Vídeňané jsou zvyklí na cyklisty, takže městem se dá jezdit celý den na kole, které si na mnoha místech můžete vypůjčit a kdekoliv jinde zase vrátit. Také Salcburk vám bude blízký a milý už tím, že díváte-li se na historické centrum shora z pevnosti Hohensalzburg, máte díky mostům přes řeku Salzach a věžím barokních kostelů pod sebou pocit, jako byste pozorovali z Prahu z Hradčan.

REKLAMA

Za návštěvu rozhodně stojí východní Burgenlandsko s unikátním stepním Neziderským jezerem, ke kterému se sjíždějí milovníci ptactva z celé Evropy, neboť zdejší přírodní rezervace je jednou z nejfrekventovanějších zastávek tažných ptáků. Odtud se můžete vypravit na jih, kde najdete Čechy zatím neobjevenou nádherně zvlněnou kopečkovitou krajinu v jihovýchodním Štýrsku. Mezi vyhaslými sopkami se tu pěstuje výborné víno a vyrábí se jedinečný dýňový olej, kterým Rakušané rádi polévají nejen saláty, ale třeba i zmrzlinu – a je to skvělé.

Navíc rakouská kuchyně je čím dál bohatší. Klasiku jako vídeňský řízek, císařský trhanec, domácí klobásy či špecle, v posledních letech zpestřují gurmánské zvěřinové hody i další nápaditá jídla, která se trendově vaří z domácích zdrojů místních farmářů. Přijeďte a ochutnejte!

Více informací a tipů na nezapomenutelnou letní dovolenou v Rakousku najdete na stránkách www.austria.info/leto

Interneotvé stránky: http://www.austria.info/cz/okamziky-stesti-leto-2013-v-rakousku?utm_source=paseo&utm_medium=pr&utm_campaign=MO_Kampagne_CZ

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA