REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata

Ochutnejte Vysočinu! Ne salám, ale brambory

15. 9. 2014

Letošní podtitul slavností „Ochutnejte Vysočinu“ ve vás sice může evokovat oblíbený salám, ale nenechte se zmást. Hlavním jmenovatelem všech radovánek, her i specialit slavností v Bystřici nad Pernštejnem jsou brambory, tak typické pro tento kraj.

Přijeďte ochutnat Vysočinu i vy! Již 20. a 21. září 2014 se můžete v centru Eden těšit na celou řadu bramborových specialit – od farmářských hranolků přes domácí bramborové špecle s vepřovým špalíkem až po tradiční do zlatova vypečený český bramborák, který pochopitelně nesmí chybět.

REKLAMA

Na své si přijdou i rodiny s dětmi, speciálně pro ně bude připraven bohatý program v podobě skákacího hradu, mini ZOO, dětského koutku a kromě koně si budou moci osedlat i kombajn nebo traktor. Letošní ročník oživí i řemeslný trh s dobovým kovářem, řezbářem a bylinkářem. Součástí bohatého programu slavností bude také zemědělská olympiáda, při níž tatínci s dětmi změří své síly v disciplínách jako hod vidlemi.

V rámci festivalu vás čeká také tradiční farmářský trh, kde zakoupíte čerstvě sklizené brambory od místních producentů. A chybět nebudou ani odborníci z Výzkumného ústavu bramborářského, kteří poskytnou praktické tipy ohledně pěstování a skladování brambor. 

www.slavnostibrambor.cz

Interneotvé stránky: http://www.stezky-dedictvi.cz/festival/

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA