REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Obří smaragdoví draci Katakombáci – letošní novinka

11. 6. 2013

Nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky a vstupte DO POHÁDEK ČARODĚJE ARCHIBALDA I. Nejvyšší pohádkový čaroděj, čarodějnice, kouzlobabky, princezny, čerti a čertice, draci a dráčkové,  strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény na Vás už netrpělivě čekají. Brzy jich tu napočítáte už na 250! Hradem vás od sklepa až po půdu provede opravdová krásná princezna, udatný rytíř, moudrý čaroděj nebo rozpustilá čarodějnice. Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady měl v loňském roce 103 tis. návštěvníků. Převážná část prohlídkových okruhů je věnována dětem, ale laskavý humor pohádek čaroděje Archibalda I. rádi ocení i dospělí.

V sobotu 15. června zveme všechny děti i dospělé na velkou pohádkovou akci DRAČÍ  SLAVNOSTI  s bohatým programem po celý den, plným pohádek, písniček a pohádkových představení.  Uvidíte rytířské turnaje o ruku dračí princezny, šermířské souboje, jarmark, soutěže, hry a zábavu s princeznami a čaroceznami. Vítězové Velké pohádkové soutěže budou slavnostně pasováni na Ochránce Starohradských pohádek. 

Celé letošní jaro a léto bude opět v duchu pohádek a dávné historie templářů. Každou sobotu a neděli v červnu a každou neděli a středu o letních prázdninách se u nás koná POHÁDKOVÉ REJDIŠTĚ, kdy pohádkové bytosti ožívají a na nádvoří Starých Hradů Vás vtáhnou do svých her a radovánek. Prázdninové soboty budou v duchu dávné historie – čekají Vás TEMPLÁŘI NA HRADĚ s bohatým programem pro malé i velké rytíře a princezny. DO POHÁDEK ČARODĚJE ARCHIBALDA I. Vás na Starých Hradech zavedou živé pohádkové bytosti každý den po celý rok.

REKLAMA

Navštivte novinkou letošní sezóny – OBŘÍ SMARAGDOVÉ DRAKY Katakombáky, kteří se do okruhu Zámecké pohádkové sklepení probourali z pěti pater starohradských podzemních katakomb. Uvidíte tu také lesní a ledové království, rodinku starohradského obra, vodníky, čertovskou domácnost, pohádkovou hladomornu, velkého ochočeného draka Třífrňáka, palác plný skřítků a mnoho dalších překvapení.

V prohlídkovém okruhu Hradní pohádková půda navštívíte čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, strašidláckou kuchyni, čarodějnou prádelnu čarodějnice Furtoperty a mydlírnu čaroděje Mydlifouse, pohádkový časostroj, strašidýlka, strašidláky a skřítky. Čeká Vás i lekce čarodějného létání na koštěti.

Hradem a zámkem vede okruh, Jak se žilo za císaře pána F. Josefa I., kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. Především děti potěší na zámku návštěva DRAČÍ KRÁLOVSKÉ KOMNATY, kde vládne moudrý dračí král Rozumbraďák XVI. se svojí dračí ženou královnou Starostlindou a třemi neposednými dcerkami, dračími princeznami Trajdalínou, Lajdalínou a Rozcaplínou. 

Nezapomeňte navštívit i Čarodějnou Bestyjolu, kde se zdejší čarodějnice pečlivě starají o živá zvířátka, havěť a potvůrky. Otevřeno je tu celoročně. Všechny akce a další podrobnosti najdete na www.starehrady.cz. Kontakt [email protected], tel. 602302265.

 

Interneotvé stránky: http://www.starehrady.cz/

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA