REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 23.9. a svátek má Berta

Objevujte Šumavu, přebývejte v chatě

26. 6. 2012

Také na ty prázdniny občas vzpomínáte? Na prázdniny na chalupě u prarodičů, kam jste vyrazili, jen co jste dostali vysvědčení? Pro množství z nás to byly ty nejšťastnější chvíle plné teplých nocí, táboráků, bojových her, výletů a koupání. Teď se do té senem provoněné chalupy můžete vrátit. Nejen v Česku se totiž staly hitem pronájmy chat a chalup v atraktivních horských lokalitách (Šumava, Krkonoše, Beskydy), na Vysočině či na Moravě. Pronájem chaty či chalupy představuje ideální řešení pro ty, kteří nedisponují vlastním „letním bytem“. A také pro ty, kteří nechtějí v době nejisté finanční situace cestovat za hranice, ale raději volí spolehlivou a levnou dovolenou v české kotlině.

Pobyt vám nevyprázdní peněženku

Chatku si ve vybrané lokalitě zarezervujete rychleji než hotelový pokoj. V čase letních prázdnin se chaty pronajímají zpravidla na týden. Týden v srpnu vás vyjde samozřejmě na větší obnos než sedm dní v dubnu, přesto se nemusíte bát, že vás pronájem zruinuje. Pobyt v tříhvězdičkové chatce pro 6 osob v srpnu vyjde na 6 tisíc korun. A pozor! V ceně budete mít i spotřebu vody, elektřiny i plynu. Venkovní krb pak bude jen třešničkou na dortu. Chata tak představuje elegantní řešení, pokud hledáte třeba levné a romantické ubytování na Šumavě.

Načerpáte síly

Vybavení chatek rozhodně není předpotopní. Najdete tu většinou ledničku, mrazicí box, varnou konvici i sporák s elektrickou troubou. Pokud jste tedy zvyklí na určitý komfort z domova, nebudete muset nijak slevovat ze svých standardů. Zkrátka a dobře, až se vrátíte z celodenního pěšího či cyklistického výletu po úžasné šumavské krajině, budete mít kde načerpat nové síly.

REKLAMA

Navštivte zlaté Kašperské Hory či hrad Rabí

A že zrovna na Šumavě budete odpočinek potřebovat. Oblast je tak bohatá na turistické, historické, přírodní i kulturní cíle, že nebude vědět, kam na kole či pěšky zamířit dřív. Navštívit lze hrady Velhartice, Kašperk, Rabí či vodní hrad Švihov. Prozkoumat můžete bývalé hornické město Kašperské Hory, pod kterým stále zůstávají nevytěžené zásoby zlata.  Davy lidí míří každoročně i do Železné Rudy, která platí za centrum šumavského turismu či na Kvildu, což je nejvýše položená osada v Česku. Žije v ní 170 stálých obyvatel. Minout byste neměli ani Modravu, u které se nachází nejvýznamnější komplex šumavských slatí.

Probudili jsme ve vás (nejen) šumavského turistu? Chaty a chalupy jsou ideálním místy, které udělají komorní a romantickou dovolenou v Česku nezapomenutelnou.

Interneotvé stránky: http://www.bktour.cz/

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA