REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Objevujte krásy přírody v oblasti Srní a okolí

Velmi hezkou zastávkou při poznávání šumavských přírodních krás je návštěvnické centrum Srní, kde se můžete podívat na vlky, jejichž výběh je součástí naučného okruhu. Nedaleko se nachází Jezerní slať, kde můžete pozorovat nedotčenou přírodu. Procházkou na Prášilské jezero završíte krásný den strávený v přírodě.

Vlčí výběh v návštěvnickém centrum Srní

Návštěvnické centrum se věnuje šelmám s vnitřní expozicí ukazující život vlků a jeho soužití s člověkem. Ve venkovním areálu je vlčí výběh s vyhlídkovou lávkou. Výběh s vlky má rozlohu zhruba 3 ha. Uprostřed výběhu vede 300 m dlouhá dřevěná lávka, vyvýšená 3-4 metry nad zemí, s pozorovacími přístřešky. K výběhu vede asi 2 km dlouhý naučný okruh, který návštěvníky seznámí se stopami šelem vyskytujících se na Šumavě a místními stromy a rostlinami. Na lávce návštěvníky informují o způsobu komunikace mezi vlky. Stezka je udržována i v zimě. Můžete zde nakoupit spoustu suvenýrů a pro malé návštěvníky je zde k dispozici krásné dětské hřiště, a to přímo u budovy návštěvnického centra.

Jezerní slať

Je přírodní rašeliniště v nedaleké Kvildě, ke kterému vede krátká příjemná cesta po rovině od neplaceného parkoviště. Cestou na konec stezky minete malou dřevěnou rozhlednu, ze které je pěkný výhled. V rašeliništi je k vidění spousta krásné květeny, která se váže k danému regionu a podnebí a nelze ji spatřit nikde jinde. Jedná se o rašeliniště rozvodnicového typu, menší část je odvodňována Hamerským potokem do Vydry, ta větší Kvildským potokem do Vltavy. Rozloha slatě je 103,5 ha. 

REKLAMA

Prášilské jezero

Zapomeňte na turisty přeplněnou Modravu, Kvildu a další podobná místa a udělejte si výšlap k Prášilskému jezeru. Auto necháte na parkovišti Slunečná a vyrazíte po červené značce. Cesta tam je cca 4 km, takže celkově našlapete 8 km na čerstvém vzduchu. Prášilské jezero je ledovcového původu a leží v nadmořské výšce 1079 m na severním svahu Polední hory. Tato oblast je chráněna v rámci I. zóny Národního parku.
Výměra jezera je 3,91 ha. Díky své vysoké kyselosti je poslední desítky let bez ryb.

Zdroj a více informací najdete na: www.npsumava.cz, www.prasilske-jezero.ceskehory.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA