REKLAMA
Tipy na výlety, víkendy a dovolenou
Dnes je 31.5. a svátek má Kamila

Novinky hradu Kost a zámku Karlova Koruna v roce 2013

5. 4. 2013

Zámek Karlova Koruna

Zámek Karlova Koruna otevřela své brány pro veřejnost v sobotu 30.3.2013.

27.- 28.4 zveme návštěvníky na speciální kostýmované prohlídky
od 9.00 – 16.00 hodin..

V letošním roce proběhne již 4.ročník Plesu princů a princezen. Dne 19.5.2013 přijede na zámek Karlova Koruna král Květoslav s královnou Jasmínou a svoji družinou. Ve sloupovém sále zámku bude královský pár přijímat audience. Princezny si pro děti připravily soutěže v zámeckém parku. Na nádvoří se uskuteční královský jarmark a kulturní program. Celé horní patro zámku se promění na pohádkovou říši. V jednotlivých komnatách vás budou čekat pohádky, kterými vás provede průvodce v kostýmu. Každá malá princezna či malý princ může v zámeckých komnatách navštívit i dvorního fotografa. Přijďte nás i Vy podpořit v kostýmu prince, princezny na zámek a společně se pokusíme o zapsání českého rekordu o největší počet princezen na jednom místě.

REKLAMA

Dne 16.6. 2013 – proběhne 2. ročník akce Slavnosti Oktaviána Kinského, tentokrát na téma medu tzv.Medobraní. Slavnosti se konají v rámci turistického projektu Otevřete 13.komnatu.

Již tradičně budeme též pořádat Halloween aneb den s Piráty na vlnách Cidliny26.10.2013. Na zámek Karlova Koruna se slétnou strašidla a zabydlí se v zámeckých komnatách. Ve sloupovém sále se děti mohou nechat, po složení pirátského slibu, pasovat na piráty. Na nádvoří bude probíhat bohatý program a jarmark. Pirátské či strašidelné kostýmy jsou vítány.

V letošní sezoně bude opět otevřena Pohádková cesta zámeckým parkem. Pohádková cesta parkem má dvě trasy. Jedna je pro holčičky a je věnována vílám – Květinové, Houbové a Zoubkové víle. Druhá trasa je pro všechny odvážné děti, protože na ní potkáte strašidelné postavy, jako jsou Bludičky, Čerti, Vodník či Hejkal.

Po loňském úspěchu uskutečníme 2. ročník akce Vánoce letem světem 8.12.2013, který přiblíží dětem vánoční oslavy v různých státech světa. Pokusíme se vysvětlit rozdíl mezi Ježíškem, Santa Clausem a Dědou Mrázem. Ve sloupovém sále bude nainstalovaný velký Betlém, kam mohou děti nosit obrázky pro novorozeného Ježíška. Odpoledne společně vypustíme balonky s přáníčky pro Ježíška a zazpíváme si koledy.

Po celou letní sezónu bude pro návštěvníky zámku otevřena restaurace Zámecká terasa, která nabízí kvalitní gastronomické služby včetně možnosti uspořádání svateb a eventů. www.zamecka-terasa.cz
Přehled aktuálně na www.kinskycastles.com

Hrad Kost

Hrad Kost otevřela své brány pro veřejnost v sobotu 30.3.2013. Otevírací doba hradu v dubnu je od středy do neděle každý týden. Pro letošní sezónu bude hrad Kost nabízet nově krátký prohlídkový okruh pro děti. Tak by měl být uspokojen i malý návštěvník, který se na běžné prohlídce nudí a ruší tím dospělé návštěvníky.

13.komnata kata Heřmana čeká na své další objevitele – akce www.otevrte13komnatu.cz pokračuje i v letošním roce.

Naplánována je také stavba dřevěného ochozu podél cimbuří na posledním nádvoří hradu. Jednalo by se o historickou a unikátní událost, která by návštěvníkovi umožnila nový pohled do okolní krajiny Českého ráje.

V dubnu se pro návštěvníky otevře i hradní restaurace U Draka, která chystá novou gastronomickou nabídku spojenou s rozšířením venkovního sezení a zázemí pro relax turistů.
Na rozlehlé terase bude podávána grilovaná zvěřina z kosteckých lesů a nové hradní pivo.

Na kolbišti v podhradí, jako každoročně, bude v červenci a srpnu probíhat klání udatných rytířů královské skupiny Ordokromen.
Akce pro veřejnost budou pravidelně aktualizovány na www.kinskycastles.com.

Interneotvé stránky: http://www.kinskycastles.com

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA